Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Amazon, Allegro, eBay — podobieństwa i różnice 

Strona główna » Blog » Amazon, Allegro, eBay — podobieństwa i różnice 
Współpraca Amazon
Amazon, Allegro, eBay — podobieństwa i różnice 

Wybór rynku, na którym chcesz sprzedawać, to ważna decyzja, która wpłynie na Twój biznes. Rozważając nowe miejsce online, zadaj sobie następujące pytania. Jakie są statystyki ruchu? To proste: sprzedajesz online, więc chcesz wiedzieć, gdzie są Twoi potencjalni nabywcy. Ile osób odwiedza witrynę każdego miesiąca i jaki procent z nich klika przez strony wyników? Wysoki współczynnik klikalności (CTR) mówi ci, że ludzie przeglądają stronę i znajdują produkty, które chcą kupić.

Ogromna liczba osób robi zakupy w sieci, a wskaźniki tej tendencji stale rosną. W świecie e-commerce istnieje wiele rynków, które zaspokajają nasze potrzeby. Najczęstszym rodzajem rynku jest rynek, który pozwala sprzedawcom sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem platformy. Na świecie istnieją trzy największe marketplace’y: Amazon, eBay i Allegro.

Jeśli interesuje Cię sprzedaż na Amazon, koniecznie sprawdź ofertę Upreseller, firmy, która pomaga na każdym kroku w tym właśnie temacie.

Określ swój cel

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć podczas tworzenia marketplace jest jego cel. W zależności od tego możesz wybrać dowolny marketplace z wyżej wymienionych

Upreseller oferuje pełną obsługę konta na Amazon

 

Amazon, Allegro, czy eBay?

Amazon, Allegro i eBay to serwisy oferujące zakupy online. Być może słyszałeś o nich i widziałeś ich reklamy w telewizji lub w internecie. Każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Prosta sprzedaż na Amazon z Upreseller

 

Poznaj wady i zalety Amazon

Przejdziemy przez plusy i minusy każdego z trzech głównych rynków: Amazon, Allegro i eBay. Zacznijmy więc od Amazon, największej witryny e-commerce na świecie pod względem przychodów. Chociaż jest znany głównie jako miejsce do kupowania rzeczy, Amazon zaczął stawać się popularnym także miejscem dla sprzedawców. Ich program FBA (Fulfillment by Amazon) sprawia, że wysyłka jest łatwa i niezawodna. Mają także wiele funkcji, które sprawiają, że ich platforma jest atrakcyjna dla sprzedawców, takich jak szczegółowe informacje zwrotne dla sprzedawców, dobra obsługa klienta i narzędzia rankingowe SEO. 

Plusy

 1. Więcej ekspozycji. Amazon Marketplace ma ponad 300 milionów aktywnych klientów na całym świecie, podczas gdy główna strona Amazon ma około 200 milionów. To prawie dwa razy więcej potencjalnych klientów!
 2. Mniejsza konkurencja. Na rynku jest więcej sprzedawców niż kupujących i jest o wiele więcej sprzedawców niż sprzedawców Twojej konkretnej kategorii produktów (na przykład istnieją setki sprzedawców oferujących słuchawki). Oznacza to, że łatwiej jest zostać zauważonym i wygrać sprzedaż, gdy korzystasz z modelu marketplace w porównaniu do sprzedaży bezpośrednio z własnej strony internetowej lub frontu sklepu (gdzie będziesz miał tylko jeden produkt przeciwko setkom innych podobnych produktów).
 3. Niższe opłaty z perspektywy Amazon — brak opłat za wystawianie nowych przedmiotów lub zarządzanie poziomem zapasów (chyba że chcesz, aby obsługiwali to za Ciebie), tylko 20% prowizji od każdej sprzedaży

Minusy

Istnieją jednak również pewne minusy sprzedaży na Amazon. Może się okazać, że konkurowanie z większymi sprzedawcami może być trudne, ponieważ mają oni więcej recenzji, produktów wymienionych i niższych cen niż mniejsi sprzedawcy. 

Zyskaj na sprzedaży na Amazon z Upreseller

 

Sprzedaż na Amazon. Poznaj największy rynek

Amazon to największy rynek internetowy na świecie. Ma miliony dostępnych produktów i miliony klientów, którzy robią tam zakupy każdego dnia. W związku z tym bardzo trudno jest jakiejkolwiek innej stronie e-commerce konkurować z Amazonem, jeśli chodzi o wielkość ruchu.

Jednak Amazon nie pozwala na bezpośrednie wystawianie produktów na swojej stronie — zamiast tego potrzebujesz konta sprzedawcy Amazon (które kosztuje co miesiąc), a następnie należy użyć ich oprogramowania do wystawiania swoich produktów online (możesz również użyć oprogramowania innych firm, takich jak Shopify lub Magento).

Pamiętaj, że w rejestracji konta pomogą specjaliści od sprzedaży na Amazon z Upreseller, którzy później oferują także pełną obsługę konta na Amazon.

Istnieją trzy główne typy sprzedawców na Amazon:

 1. Sprzedawcy indywidualni, którzy sprzedają swoje własne produkty;
 2. Profesjonalni sprzedawcy, którzy sprzedają produkty od firm zewnętrznych;
 3. Sprzedawcy rynkowi, którzy sprzedają produkty od firm zewnętrznych poprzez interfejs Amazon.

Sprzedawcy mogą tworzyć własne sklepy na Amazon, jak również wystawiać swoje produkty na sprzedaż w sklepach innych sprzedawców. To sprawia, że klienci mogą łatwo przeglądać ogromny zakres przedmiotów na raz i znaleźć dokładnie to, czego szukają.

Amazon Marketplace jest dużym rynkiem online, gdzie ludzie mogą kupować i sprzedawać nowe i używane przedmioty. Amazon oferuje wiele sposobów, aby uzyskać wynagrodzenie za swoje produkty, np:

Proste magazynowanie i wysyłka produktów z Upreseller

 

Allegro: Tańsza alternatywa dla Amazon

Jeśli nie chcesz płacić miesięcznych opłat za korzystanie z oprogramowania Amazon (lub jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad tym, jak wygląda Twój sklep), to Allegro może być dla Ciebie lepszym wyborem. Nadal masz dostęp do milionów potencjalnych kupujących, ale bez konieczności uiszczania miesięcznych opłat lub korzystania z cudzej platformy programowej.

Allegro to największy w Polsce rynek internetowy z wieloma setkami tysięcy produktów dostępnych do sprzedaży na swojej stronie. Oferuje sprzedawcom możliwość zbudowania własnego sklepu internetowego wraz z hostingiem, obsługą płatności i dostawą. Oznacza to, że każdy może założyć sklep internetowy bez posiadania wiedzy technicznej czy doświadczenia — wystarczy pomysł na to, jaki produkt chcesz sprzedawać!

Dlaczego warto korzystać z Marketplace Allegro?

Allegro — minimalne opłaty za funkcje systemu:

eBay

eBay to jeden z największych na świecie serwisów e-commerce, oferujący kupującym z całego świata dostęp do milionów nowych lub używanych towarów głównych marek, takich jak Apple, czy Samsung. 

Sprzedawcy mogą sprzedawać w serwisie eBay na trzy sposoby. Możesz otworzyć sklep eBay, który umożliwia sprzedaż nieograniczonej liczby przedmiotów i korzystanie z niestandardowego frontu sklepu, lub możesz wybrać sprzedaż jako sprzedawca prywatny. Trzecią opcją jest skorzystanie z rynku eBay, na którym wystawiasz swój przedmiot obok przedmiotów innych sprzedawców.

Upreseller oferuje pełną obsługe konta na Amazon oraz pomoc na każdym kroku podczas procesu sprzedaży

 

 

Skuteczna sprzedaż na Amazon — jak robić to bezpiecznie? 

Sprzedaż na Amazon to proces, który obejmuje następujące kroki:

Obsługa konta na Amazon — jak powinna przebiegać? 

Jeśli chcesz uniknąć samodzielnego prowadzenia sprzedaży na Amazonie, to zawsze możesz skorzystać z oferty firm świadczących kompleksowe usługi obsługi sprzedaży. Oznacza to, że specjalne firmy odgrywają rolę resellerów. Taka współpraca może przynieść korzyści dla obydwu stron. 

Jeśli zależy Ci na długoterminowej sprzedaży i zlecaniu zadań związanych z obsługą klienta, to skorzystanie z usług specjalistów od sprzedaży na Amazon Upreseller będzie doskonałym wyborem. 

W jakim zakresie możemy ci pomóc? 

 1. Przeprowadzamy analizę rynku
 2. Tworzymy kosztorysy, prognozujemy marżę i ustalamy zasady współpracy
 3. Content marketing
 4. Obsługa wysyłek
 5. Przygotowywanie kampanii reklamowych
 6. Raportowanie sprzedaży
 7. Wystawianie faktur

Wybierz sprawdzone usługi Upreseller i oszczędzaj nie tylko pieniądze, ale tez swój cenny czas! 

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

W naszej ofercie

Sprzedaż Twoich produktów na Amazon

To mały krok dla Ciebie

Wielki skok dla Twojej firmy

Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

Skontaktuj się z nami
Wyjście
Przewiń na górę