Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Amazon i Amazon Games

Strona główna » Blog » Amazon i Amazon Games
Współpraca Amazon
Amazon i Amazon Games

Czym jest Amazon?

Amazon choć popularny na świecie, może nie być tak dobrze znany dla polskiego konsumenta. Powód jest prosty, spółka została założona w 1994, a w Polsce działa od 2014 roku z czego najbardziej znana usługa firmy czyli handel elektroniczny w polskiej wersji jest dostępny od 2021 roku. Choć Amazon zaczynał jako księgarnia internetowa, szybko rozszerzyła swoją działalność o sprzęty elektroniczne, meble i wiele innych produktów. Spółka zaczęła ekspansję na skalę światową; Kanada, Niemcy czy Chiny. Strona amazon.com jest najpopularniejszą stroną w Stanach i 11 na świecie. Firma korzystając ze swojej pozycji zaczęła przejmować kolejne branże.

Jeśli kojarzycie Kindle, chyba najpopularniejsze czytniki na rynku ebooków, to tak. One również należą do marki Amazon. Twitch, Prime Video, Echo, czy studio filmowe Metro-Goldwyn-Mayer ze słynnym ryczącym lwem? Nie bez przyczyny przez długie lata to szef Jeff Bezos był najbogatszym człowiekiem świata i dopiero Elon Musk strącił go z pozycji #1.

Jak działa Amazon?

Amazon opiera się na zasadzie B2C czyli business-to-consumer. Firma stanowi pośrednika pomiędzy konsumentem, a firmą. Amazon pośredniczy pomiędzy firmą, a osobą fizyczną która daną rzecz zamawia. Sprzedawcy wystawiają swoje towary, a firma je dostarcza do kupującego.

Zatem jeśli polski producent chce, aby jego towary były sprzedawane przez stronę internetową musi zadbać o dostarczenie go do magazynu firmy. Jeśli klient zwraca towar, zwraca go Amazonowi, a producent dostaje powiadomienie na swoje konto. Dodatkowym obowiązkiem po stronie sprzedającego jest zadbać o to aby produkt odpowiednio się sprzedawał. W internecie dostępne są kalkulatory, które pozwalają obliczyć swoje korzyści związane ze sprzedażą za pośrednictwem Amazona.

Skupteczna pomoc w sprzedaży na Amazon

 

Problemy Amazona w Polsce

Amazon przez lata nie był dostępny w polskiej wersji językowej, co skutkowało tym, że mogłeś zamówić z amerykańskiej lub niemieckiej wersji strony i oczekiwać na przesyłkę. Niestety koszty zarówno produktów jak i dostawy były bardzo wysokie. Nie jest nowością, że nasz kraj nie należy do czołówek technologicznych krajów i choćby premiery elektronicznych nowości docierają do nas w większości z opóźnieniem. Amazon swoim wejściem na nasz rynek obiecywał nową jakość, niestety szybko potencjalni klienci zaczęli narzekać na ubogą ofertę oraz wciąż wysokie stawki jak na naszą rodzimą ziemię. Sama storna internetowa również zaliczała wpadki przez przekierowywanie na niemiecką wersję. Produkty znikały z koszyka po ich dodaniu, a nawet zdarzało się, że klienci otrzymywali puste paczki. Pomimo tego z każdym miesiącem polska wersja zyskuje coraz większe grono kupujących. Przewagą jest dostęp do światowego rynku towarów oraz obsługa w polskiej wersji językowej. Klient może nabyć towar z drugiego końca świata, które przez bardzo długi czas nie były dostępne w rodzimych odpowiednikach.

Pomimo wielu problemów na początku Amazon daje ogromne pole dla polskich producentów. Przede wszystkim jest to nowy ogromny rynek na którym polscy klienci dopiero zaczynają swoją podróż. Mniejsza konkurencja oraz zdjęcie z firmy obowiązku przesyłki pozwala zwiększyć zysk na sprzedaży. Większość producentów przyciąga możliwość zaprezentowania swoich produktów na światowym rynku i jest to niezaprzeczalnie największa zaleta Amazona. Sprzedaż na Amazon staje się coraz bardziej popularna. Ułatwieniem jest też możliwość skorzystania z pomocy specjalistów takich jak np. Upreseller.

Nie tylko sklep online

Rynek gier wideo w 2019 roku swoim dochodem przekroczył łączny dochód rynku muzyki i filmu, wyniósł 144 miliardy dolarów. Według badania do 2023 roku przekroczy 200 miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że Amazon i w tą gałąź postanowił zainwestować. W 2011 roku powstał Amazon Appstore, który umożliwiał użytkownikom urządzeń mobilnych ściąganie innych aplikacji, wtedy zaczęto myśleć o tworzeniu gier. W 2014 ogłoszono oficjalnie, że firma zajmie się produkcją gier i tak powstał Amazon Games Studio, a obecnie Amazon Games Pierwszą ich grą było Living Classics na Facebooku. Gry online stały się hitem, to był prawdziwy strzał w dziesiątkę, ale Amazon nie zatrzymywał się na sukcesach, chcieli rozwijać zarówno sprzęt do grania jak i usługi w chmurze. Amazon Games stało się nie tylko producentem gier, ale także pośrednikiem w ich zakupie.

Upreseller oferuje usługe pełnej obsługi konta na Amazon

 

Co oferuje Amazon Games?

Strona pozwala na dostęp do gier z wytwórni Amazon Games. Jednak szczególną ofertą jest Amazon Prime. Za płatną subskrypcję (49 zł rocznie) użytkownik zyskuje dostęp do specjalnych ofert – jest to Amazon Prime Gaming. Ma dostęp do darmowych gier oraz wszelakiego rodzaju akcesoria do gier jak postacie, bronie czy wzmocnienia. Zyskuje na zakupach z Amazon – otrzymuje darmowe dostawy bez minimalnej kwoty zamówienia. Zyskuje nieograniczony dostęp do Amazon Prime Video, czyli do setek seriali oraz filmów. Oraz co najważniejsze dla graczy mają oni darmową subskrypcję Twitcha. Wśród biblioteki gier możemy znaleźć takie tytuły jak StarCraft: Remastered, Mass Effect Legendary Edition, Pokemon Go, League of Legends: Wild Rift.

Dzięki wyjątkowo niskiej cenie można otrzymać dostęp do naprawdę czołowych tytułów gier wideo. Co miesiąc użytkownik może za darmo przetestować nową listę tytułów co jest super opcją dla tych, którzy nie do końca są zdecydowani na dany tytuł. Użytkownik nie dostaje próbnej rozgrywki, a pełnoprawny dostęp do gry. Co więcej, co miesiąc liczba pozycji się zwiększa. Od tych najbardziej kultowych, poprzez klimaty indie, do najnowszych gorących wydań od czołowych wydawnictw.

Czym jest Twitch?

Jest to platforma streamingowa, na której w czasie rzeczywistym odbywają się transmisje wideo. Umożliwia to relacjonowanie z rozgrywki gry online. Platforma sama z siebie nie była wymyślona przez Amazon, a została ona kupiona w 2014 roku. Zarówno można oglądać jak ktoś udostępnia swój gameplay, jak i samemu streamować treści. Ale to nie jest tylko portal dla rozrywki. Pozwala on na zbudowanie ogromnej bazy społecznościowej. Twórca może wchodzi w interakcje ze swoimi widzami, lub co więcej za opłatą widz może zagrać ze streamerem. Każdego dnia korzysta z niego ponad 15 milionów użytkowników. Jest to też świetna platforma do zarabiania. Twórcy mogą monetyzować swoją działalność. W zależności od ilości stremowanych godzin w miesiącu otrzymuje się kolejne poziomy, które wpływają na poszerzenie możliwości twórcy w panelu. Twórcy mogą zarabiać na subskrypcjach swojego kanału, reklamach oraz otrzymywać wpłaty w trakcie streamu na czacie. Jeśli twórca wykazuje się odpowiednią kreatywnością i wiedzą czym przyciągnąć widzów może zarabiać bardzo spore kwoty. Czołowi polscy streamerzy osiągają zarobek rzędu kilkuset tysięcy rocznie.

Amazon Prime

Jest to dość nietypowa na rynku oferta. Ze względu na bogactwo gałęzi inwestycyjnych Amazona mają oni program dla użytkowników premium i skupia się on na:

Można wybrać spośród dwóch planów tzn. plan roczny za 49 zł lub plan miesięczny za 10,99 zł. Dostępny jest 30 dniowy okres próbny. W ramach statusu premium mamy dostęp do pełnej biblioteki Prime Video – a nie jest to tylko biblioteka, która skupuje tytuły blockbusterów i klasyków, ale także zajmuje się produkcją własnych tytułów np. The Boys, Invincible czy The Expanse. Gaming daje dostęp do grania w gry za darmo, bez konieczności ich zakupu oraz daje dostęp do dużej biblioteki gier. Jednocześnie otrzymuje się comiesięczną subskrypcję w Twitchu. Natomiast Prime Day jest wyjątkowym dniem w roku kiedy użytkownicy Amazon Prime mają dostęp do dużych promocji przede wszystkim na elektronikę: drony, słuchawki, smartfony, czytniki eboków itd. Profity na amazon.pl to darmowe dostawy bez limitu zamówienia oraz dostawy ekspresowe – już na drugi dzień.

Jest to rewelacyjne rozwiązanie pod kątem poszerzenia grona klientów: jeśli klient jest zapalonym kinomanem lub często robi zakupy zapewne rozważa subskrypcję Premium. Dzięki tej szerokiej ofercie nie dostaje tylko jednej usługi, a trzy poszerzone. Więc za tą samą kwotę otrzymuje więcej i w wyższej jakości.

Obsługa konta, magazynu i sprzedaży - Upreseller

 

Amazon nie taki zły jak go malują

Pomimo czarnego PRu i wielu głosom krytyki sceptyków Amazon oferuje niesamowite narzędzia do zarabiania. Na każdym swoim filarze umożliwia użytkownikom zarabianie. Pomimo iż jest podobny do serwisów Ebay czy Allegro ma on jednak znaczące różnice. Odnalezienie się w nowym systemie może być trudne dla firm, które chcą współpracować z Amazonem. Problemem może być oszacowanie co się opłaca co nie, jak prowadzić reklamę. Amazon daje przede wszystkim klientom na całym świecie gwarancje bezpieczeństwa zakupów, chętnie korzystają z ofert zagraniczni klienci. I właśnie chyba ten ostatni punkt tak wiele znaczy.

Upreseller oferuje szeroką pomoc w sprzedaży na Amazon. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, to wiedza i doświadczenie specjalistów od Amazon może okazać się bardzo pomocna i skuteczna!

Szeroki rynek zbytu

Bycie sprzedawcą na Amazon umożliwia dostęp do klientów z całego świata. Polskie produkty mają często niższe ceny niż Niemieckie czy te z Wielkiej Brytanii dlatego stanowią pożądaną ofertę wśród klientów – bo według starej maksymy kto ma taniej ten wygrywa. Jednocześnie polskie magazyny są rewelacyjnie skomunikowane z tymi z sąsiednich krajów przez co przesyłka częściej jest tańsza niż wewnątrz tych krajów. Pozyskanie zagranicznych klientów jest z pewnością dużo łatwiejsze z pomocą Amazona niż prowadząc indywidualną sprzedaż internetową.

Choć międzynarodowy rynek jest niezwykle kuszący wiele osób obawia się czy będą w stanie poradzić sobie, z obcą dla nich, formą sprzedaży.

Pomoc dla sprzedającego – Upreseller

Niektóre aspekty bywają niejasne dla klientów. Nie do końca wiedzą w jaki sposób przygotować opis produktu, jak wykonać zdjęcia promocyjne, obawiają się współpracy z magazynami i niewiedzą jak prowadzić reklamę w skuteczny sposób. Na szczęście jest dostępnych wiele porad na ten temat w internecie, jednak warto zdać się na fachowców, aby nie tracić swoich zasobów na darmowe porady, które mogą tylko wprowadzić w błąd. Osoby które zaczynają swoją przygodę z Amazonem mogą czuć się zagubione, dlatego my oferujemy profesjonalną pomoc zarówno klientom, producentom, dystrybutorom oraz indywidualnym sprzedawcom. Przeprowadzamy naszych klientów przez proces zarówno tworzenia konta, pomożemy ci spełnić normy Amazona, nauczymy ujarzmiania algorytmu i pomożemy osiągnąć zadowalające wyniki sprzedaży. Oferujemy szeroki wachlarz usług – sprawdź koniecznie w czym możemy Ci pomóc.

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

W naszej ofercie

Sprzedaż Twoich produktów na Amazon

To mały krok dla Ciebie

Wielki skok dla Twojej firmy

Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

Skontaktuj się z nami
Wyjście
Przewiń na górę