Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Amazon rejestracja – najistotniejsze informacje

Strona główna » Blog » Amazon rejestracja – najistotniejsze informacje
Sprzedaż w internecie
Amazon rejestracja – najistotniejsze informacje

Rynek e-commerce obecnie rozwija się bardzo szybko, co jest jednoznaczne z tym, że ciężko się wybić ponad konkurencję i dotrzeć do szerszego grona klientów. Dlatego korzystną opcją jest założenie konta na platformie Amazon. Mimo że rejestracja jest dość prosta, to często sprzedawcy spotykają się z różnego rodzaju przeszkodami, których sami nie są w stanie pokonać. W związku z tym poniżej został przedstawiony sposób, w jaki można założyć konto sprzedawcy w serwisie Amazon i jakie procedury są z tym związane. Chcesz sprzedawać na Amazonie? Koniecznie zapoznaj się z tym tekstem!

sprzedaż na Amazon - Zacznij od rejestracji z Up reseller

Dokumenty niezbędne do założenia konta sprzedawcy

Przed rozpoczęciem zakładania konta sprzedawcy na Amazon warto przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Na platformie duża waga przykładana jest do bezpieczeństwa zarówno sprzedawców, jak i klientów. Z jednej strony jest to duża zaleta, ale z drugiej dłuższy proces weryfikacji konta. Potrzebne będą następujące informacje:

Należy wiedzieć, że na Amazon nie są akceptowalne karty debetowe. Natomiast konto zakładane jest w serwisie Amazon Seller Central.

obsługa konta na Amazon - zacznij sprzedawać z Up reseller

Wybór rynku na Amazon

Kolejnym krokiem po założeniu konta sprzedawcy jest wybór rynku. Amazon daje dostęp do klientów w całej Europie. Sprzedawca ma możliwość sprzedawać swoje produkty w krajach takich jak:

Jeśli już założyłeś konto na Amazon, możesz zdecydować, czy chcesz działać wyłącznie na jednym rynku, kilku lub wszystkich. Kiedy już to zrobisz, zobowiązany jesteś się zalogować do konta, podając e-mail oraz hasło, a następnie podać dane rejestracyjne firmy oraz kontaktowe. W kolejnym kroku zaznaczysz kraj, w którym prowadzisz działalność i podasz nazwę firmy. Istotne jest to, abyś bardzo dokładnie zapoznał się z regulaminami i umowami, które znajdują się w formularzu rejestracyjnym. Raz udzielonej zgody nie będziesz mógł cofnąć.

Sprzedawaj na marketplace - Amazon, ebay, kaufland, allegro

Ustanowienie reprezentanta na platformie Amazon

Jako właściciel firmy możesz osobiście zajmować się kontaktem z obsługą Amazon. Jednak pamiętaj, że to wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Dlatego warto pomyśleć o wyznaczeniu reprezentanta, który przejmie to na siebie. W tym celu będziesz musiał udostępnić mu dostęp do informacji na temat osób, które również mają udziały w firmie (są współwłaścicielami). Jeżeli wybierzesz taką osobę, to będzie ona zmuszona przejść weryfikację. Może się ona odbyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na otrzymaniu kodu w wiadomości tekstowej składającego się z 6 cyfr. Natomiast drugi to automatyczne połączenie telefoniczne od Amazon. Pamiętaj o tym, aby osoba, którą wybrałeś, była odpowiedzialna, sumienna i godna zaufania. W innym przypadku sam będziesz musiał się wszystkim zajmować, a kontakt ze strony Amazon jest stosunkowo częsty.

sprzedaż na Amazon - obsługa konta - FBA / FBM / Vendor

Wybór planu na Amazon

Na Amazon może wybrać dwa plany sprzedażowe. Zastanów się dobrze, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Przede wszystkim uwzględnij, ile produktów w miesiącu możesz realnie sprzedać. Jest to o tyle istotne, że plan indywidualny umożliwia Ci sprzedaż jedynie 40 produktów w tym czasie. Za każdą sprzedaną rzecz musisz zapłacić 4 zł. Dodatkowo nie masz możliwości reklamować swojego towaru ani korzystać z narzędzi sprzedażowych takich jak raporty biznesowe. Ten plan jest raczej przeznaczony dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w sprzedaży na Amazonie i tak naprawdę szukają swojej niszy. Drugą opcją, która daje Ci większe możliwości, jest plan profesjonalny. Jeżeli się na niego zdecydujesz, to nie płacisz za każdy sprzedany produkt. W tej sytuacji jesteś zobowiązany do uiszczania stałej opłaty w wysokości 39 Euro lub 25 funtów brytyjskich (bez podatku VAT), czyli około 165 zł. Niezależnie od tego ile produktów sprzedajesz. Możesz wprowadzić nieograniczoną ilość artykułów na wszystkie wcześniej wspomniane rynki. Zyskujesz też szansę na rozreklamowanie swojego towaru i dostęp do narzędzi sprzedażowych. Co ważne, decydując się na ten plan, możesz też sprzedawać na Amazon produkty, które zostały objęte pewnymi ograniczeniami (o tym więcej przeczytasz poniżej).

W tym momencie należy wspomnieć, że plan sprzedażowy możesz wybrać dopiero po weryfikacji karty kredytowej, pobraniu opłaty za subskrypcję i zaksięgowaniu wpłaty. Jeżeli przeszedłeś już ten etap, to nie pozostaje Ci nic innego, jak ustalić nazwę firmy i zakończyć rejestrację. Czasami potrzebna jest jeszcze jedna weryfikacja Twojej osoby, bądź więc przygotowany i miej przy sobie dowód tożsamości i inne dokumenty.

Sprzedawaj na amazon dzięki upreseller.com

Sprzedaż na Amazonie – ograniczenia

Amazon to platforma, na której nie możesz sprzedawać wszystkiego. W wielu przypadkach zostały wprowadzone ograniczenia, które dotyczą nie tylko samych produktów, ale też kategorii i treści ogłoszeń. Jako że lista jest dość obszerna, to tutaj zostaną wskazane tylko te najważniejsze. Należą do nich:

Jak widzisz, takich ograniczeń jest całkiem sporo, a to jeszcze nie wszystkie. Dodatkowe informacje na temat tego, czego nie możesz sprzedawać, dostępne są stronie, na której zakładałeś konto Amazon. Po zakończeniu rejestracji szczegółowo przejrzyj tę listę. Jeżeli nie zastosujesz się do tych zasad i zamieścisz ogłoszenie, które jest z nimi niezgodne, to Twoje konto może zostać tymczasowo lub całkowicie zablokowane.

Amazon Polska Prime

Rozpoczęcie sprzedaży na Amazon

Mimo nałożonych ograniczeń, na Amazon masz bardzo rozległy zakres możliwości, jeżeli chodzi o sprzedaż konkretnych produktów. Jeśli już wiesz, czym chcesz zachęcić do kupna swoich potencjalnych klientów, to świetnie. Natomiast, gdy nadal się nad tym zastanawiasz, to sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku, co oferują inni sprzedawcy oraz czego oczekują klienci. W ten sposób uda Ci się ustalić, na jaki produkt jest największy popyt, a którego podaż nie jest równomierna. Nawet jeśli trafisz bardzo dobrze, to samo wystawienie produktów, nie jest jeszcze jednoznaczne z zainteresowaniem klientów. Wcześniej musisz zająć się dokładnym przygotowaniem oferty. Postępuj zgodnie z kolejnymi krokami:

zakupy na Amazon - skuteczny sprzedawca dzięki upreseller

Rodzaje reklamy na Amazon

Reklama jest jednym z najważniejszych działań marketingowych, które zwiększa szansę na sprzedaż produktów i tym samym lepsze zyski. Na amazon masz do wyboru 3 rodzaje reklamy. Są to:

Obsługa konta na Amazon

Wybór form płatności

Jako sprzedawca sam możesz określić w jaki sposób, konsumenci będą płacić za zakupiony towar. Pamiętaj jednak, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że wśród kupujących będzie wiele osób, które będą chciały uiścić należną kwotę na różne sposoby. Dlatego warto pomyśleć o udostępnieniu przynajmniej kilku form płatności. Na platformie Amazon akceptowane są praktycznie wszystkie karty płatnicze, ale można zapłacić za zakup, korzystając z aplikacji BLIK, czy system płatności internetowej Przelewy24. Konsumenci mogą dokonać opłaty także przy pomocy karty podarunkowej lub polecenia zapłaty obciążającej konto bankowe.

Wybór formy dostawy

To już ostatni krok dotyczący rejestracji na Amazon. Musisz zdecydować, w jaki sposób konsumenci będą otrzymywać przesyłki. Do wyboru masz dwie opcje.

Teraz kiedy wiesz już wszystko, możesz działać. Zacznij sprzedawać na Amazon i ciesz się zyskami!

 

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

W naszej ofercie

Sprzedaż Twoich produktów na Amazon

To mały krok dla Ciebie

Wielki skok dla Twojej firmy

Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

Skontaktuj się z nami
Wyjście
Przewiń na górę