Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Audyt Amazon

Strona główna » Usługi » Audyt Amazon
Audyt Amazon

Audyt konta Amazon

Handel za pośrednictwem platformy Amazon to ogromna szansa zdobycia nowych rynków. W przeciwieństwie do naszych rodzimych platform, które w większości działają jedynie na rynku krajowym, Amazon pozwala dotrzeć do klientów nie tylko z Polski, ale także z krajów takich jak Wielka Brytania, Hiszpania, czy też inne państwa europejskie. Jest to niesamowita szansa na rozwój i zwiększenie swoich dochodów. Dlatego też sprzedawcy coraz częściej decydują się sprzedawać na Amazonie.

Ruszam zatem po nowe rynki!

Rozochocony wizją pozyskania zagranicznych klientów i perspektywą ogromnych zysków, zakładasz więc konto na platformie. Szybko jednak może okazać się, że Twoje produkty znajdują się daleko na liście wyszukiwania, a nowych klientów wcale nie przybywa. Co więcej, kilka niedociągnięć po Twojej stronie sprawiło, że otrzymałeś szereg negatywnych opinii, co może poskutkować zablokowaniem konta. Czy jako sprzedawca możesz jakoś temu zapobiec?

W tym miejscu przychodzimy z pomocą! Jeżeli jesteś już sprzedawcą na Amazonie, oferujemy profesjonalny audyt konta Amazon. Co to takiego i w jaki sposób go przeprowadzamy?

zacznij sprzedawać na marketplace: ebay i amazonCzym jest audyt konta Amazon?

Aby Twoja sprzedaż przynosiła zyski ważne jest nie tylko to, jaki rodzaj produktu sprzedajesz, ale także odpowiednie zarządzanie kontem, konstrukcja aukcji oraz dbanie o poprawny kontakt z klientem.

Audyt konta Amazon to nic innego jak analiza tego, w jaki sposób je prowadzisz, jakie błędy popełniasz i jak możesz je poprawić. Możesz liczyć na profesjonalną pomoc specjalistów z doświadczeniem. Stosując się do rad i wskazówek otrzymanych po dokonaniu audytu, osiągniesz wysoką pozycję sklepu, a przede wszystkim wyprzedzisz konkurencję, dzięki czemu zmaksymalizujesz swoje zyski.

Jak przebiega audyt konta na Amazonie?

Audyt konta na Amazonie sprowadza się do kilku podstawowych kroków. Pierwszym jest analiza wyników i statystyk Twojego sklepu. Następnie nasi specjaliści wykonają:

Na koniec otrzymasz od nas raport z praktycznymi wskazówkami i rekomendacjami.

Analiza statystyk

Platforma Amazon oferuje sprzedawcom rozbudowane narzędzie statystyczne. Znajdziesz w nim różnego rodzaju informacje i dane, które pozwolą Ci między innymi ocenić kondycję Twojego sklepu, jakość transakcji, czy też prawidłowo zarządzać magazynem i łańcuchem dostaw.

Niestety, posługiwanie się tym narzędziem nie należy do najłatwiejszych czynności. Zawarte tam dane występują bowiem w takiej ilości, że niedoświadczeni sprzedawcy łatwo się w nich gubią.

Z pomocą przychodzi tutaj wiedza i doświadczenie naszych ekspertów od audytu konta Amazon! Dotychczas przeprowadzane audyty sprawiły, że nasi fachowcy doskonale wiedzą, które dane i statystyki są istotne, a które warto pominąć. Skorzystanie z usługi audytu konta Amazon sprawi, że Twoja analiza będzie wykonana poprawnie, dzięki czemu będzie ona przydatna w poprawie funkcjonowania Twojego sklepu, a co za tym idzie – maksymalizacji zysków ze sprzedaży.

Czy prowadzisz konto zgodnie z regulaminem Amazon?

Regulamin platformy nastręcza trudności wielu sprzedawcom. Jest to dokument w języku obcym, który w dodatku ulega ciągłej aktualizacji. Ciężko nadążyć za wspomnianymi zmianami. Niestety może to być katastrofalne w skutkach.

Nasi specjaliści śledzą na bieżąco wszelkie aktualizacje. Wieloletnie doświadczenie podpowiada nam, na co zwracać uwagę i co jest istotne dla Twoich aukcji. W procedurze audytu konta Amazon sprawdzimy, czy wszystkie jego elementy są zgodne z aktualnie obowiązującym regulaminem. Zostaną Ci przedstawione źródła ewentualnych zagrożeń. Dzięki temu będziesz miał szansę je wyeliminować i uchronić się przed blokadą konta Amazon.

skuteczna sprzedaż i rejestracji marki na Amazon z upreseller.comCzy należy modyfikować ofertę sklepu?

Kolejnym istotnym elementem, który zostanie skontrolowane przez audyt konta Amazon, jest to, jakie produkty masz w swoich ofertach. Analiza asortymentu sklepu to niezwykle istotny element audytu. Często bowiem zdarza się, że dla poprawy poziomu sprzedaży, konieczna jest modyfikacja oferty. Może się bowiem okazać, że niektóre produkty nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem. Warto wówczas poszerzyć asortyment o nowe produkty, czy nawet wycofać niechodliwe towary. W przyszłości z pewnością przyniesie to wymierny efekt, w postaci wzrostu wartości sprzedaży. A może potrzebujemy jedynie odpowiedniej reklamy? Odpowiedzi na wszystkie pytania dostarczy audyt.

Jak rozmawiać z Klientem?

Wydawać by się mogło, że sposób komunikacji na linii klient-sprzedawca to dość oczywiste zagadnienie, którego nie trzeba tłumaczyć. Amazon jest jednak portalem mocno zorientowanym na potrzeby klientów. Cały proces kontaktu jest pilnie monitorowany przez platformę, a wszelkie niedociągnięcia po stronie sprzedawców skutkują bardzo poważnymi konsekwencjami. Warto zatem już od początku dbać o jak najlepsze relacje z klientami.

Co jednak, gdy klient już wystawił Ci negatywną opinię, a Ty tak naprawdę nie wiesz co zrobiłeś źle? Z pomocą przychodzi audyt konta Amazon!

Nasi specjaliści gruntownie sprawdzą niedociągnięcia w transakcji, za którą została wystawiona zła ocena. Z kolei jeżeli zaistniały jakieś sytuacje sporne z samą platformą Amazon, audyt pozwoli na ocenę sposobu ich rozstrzygnięcia. Otrzymasz szczegółowe informacje o tym, jakie błędy popełniłeś i co powinieneś zrobić, aby poprawić jakość kontaktu z kupującym. Nasi fachowcy pozostają w kontakcie z z obsługą Amazon, dzięki czemu możesz liczyć na to, że otrzymasz fachowe i aktualne wskazówki, dotyczące rozwiązywania sporów z kupującymi.

Jak się mają Twoje listingi?

Ostatnim, ale nie mniej istotnym elementem audytu jest sprawdzenie listingu aukcji. Co to jest listing? To nic innego, jak wygląd Twoich aukcji.

Czy zatem aukcje moich produktów muszą wyglądać w jakiś konkretny sposób? Tak!

To, jak wyglądają Twoje oferty, nie jest bez znaczenia. Większość sprzedawców, zwłaszcza tych, którzy swój biznes prowadzili wcześniej jedynie na rodzimych platformach sprzedażowych, przywykło do tego, że wygląd oferty zależy tylko i wyłącznie od ich upodobania.

Na platformie Amazon wygląd aukcji uregulowany jest już w regulaminie. Wymagane jest przykładowo idealnie białe tło na zdjęciu. Z kolei opisy aukcji nie mogą zawierać adnotacji marketingowych.

Korzystając z usługi audytu konta otrzymasz kompleksową analizę aukcji każdego produktu. Sprawdzimy, czy wygląd Twoich ofert jest zgodny z regulaminem serwisu, a przede wszystkim – czy są one czytelne dla klienta i czy zawierają wszystkie niezbędne informacje. W ten sposób uzyskasz poprawę konstrukcji aukcji z już oferowanymi produktami, jak również otrzymasz gotowy szablon, który przyda Ci się przy przyszłej sprzedaży.

Audyt konta Amazon – czy jest dla mnie?

Pewnie zadajesz sobie teraz pytanie – czy usługa audytu konta jest dla mnie? Aby sobie na nie odpowiedzieć, postaw na początek kilka pytań pomocniczych:

Jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś „nie” – trafiłeś pod dobry adres i powinieneś zdecydować się na pomoc profesjonalistów.

listing na amazon i innych marketplaceMój sklep działa całkiem nieźle – czy potrzebny mi audyt?

Jeżeli jednak na pierwszy rzut oka wszystko z Twoim kontem jest w porządku, także warto rozważyć skorzystanie z usługi.

Odpowiednio wcześnie przeprowadzony audyt pomoże wykryć wszelkie niedociągnięcia. Wszystkie dane dotyczące Twojej sprzedaży i związane z innymi aspektami prowadzenia konta, pozwolą na określenie potencjalnych przyszłych zagrożeń pozwoli na ich wczesną likwidację. Od tego zależy Twoja sprzedaż, a co za tym idzie – sukces w biznesie.

Audyt konta Amazon – usługa dla każdego

Jeśli zatem jesteś sprzedawcą, który nie jest pewien, jak radzi sobie z prowadzeniem konta, lub co gorsza, Twoja sprzedaż nie idzie po Twojej myśli – zdecydowanie trafiłeś pod dobry adres. Usługa audytu dostarczy Ci kompleksowej wiedzy na temat kondycji Twojego sklepu. Wskażemy, jakie błędy popełniasz i co możesz zrobić, aby naprawić sytuację. Dzięki zastosowaniu się do naszych rad i wskazówek Twoja sprzedaż poszybuje w górę, a Ty będziesz mógł cieszyć się wysokim przychodem uzyskiwanym na międzynarodowych rynkach.

Zapraszamy do odwiedzin naszej strony.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę