Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Dla Vendorów

Strona główna » Oferta » Dla Vendorów
Dla Vendorów

Chcąc rozpocząć sprzedaż na Amazonie, warto wybrać dobry model biznesowy. W przypadku Amazon Seller Central, sprzedawca sprzedaje swoje produkty samodzielnie. Istnieje jednak drugi, inny model. Co warto wiedzieć o Amazon Vendor Central?

Amazon Vendor Central dla sprzedawcy

sprzedaż na amazon i budowanie marki - upreseller.comAmazon Vendor Central to model, w którym sprzedawca dostarcza hurtową ilość towaru dla Amazon. Następnie platforma sprzedaje go w swoim imieniu. W Amazon Vendor Central sprzedawca i dostawca Amazon staje się jedną osobą, określaną również jako „sprzedawca z pierwszej ręki”. Jak dokładnie działa Vendor Central?

 1. Amazon zajmuje się wysłaniem zamówienia zawierającego listy produktów.
 2. Sprzedawcy wysyłają hurtową ilość towaru Amazonowi.
 3. Platforma płaci za produkty, które trafią do magazynu Amazona, a następnie odsprzedaje je i wysyła do klientów.

Ponadto sprzedawcy wybierający Amazon Vendor Central zobligowani są do wysłania listy produktów, zawierającej ceny hurtowe, które kupuje od niego platforma. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedawcą jest Marketplace. Dlatego każdy z aspektów realizowania zamówień stanowi jego obowiązek. W Amazon Seller Central, wszystkie te czynności należą do sprzedawców zewnętrznych.

Amazon Vendor Central i Amazon FBA

Amazon Vendor Central różni się od modelu FBA pod względem sprzedażowo-logistycznym, istnieją jednak kluczowe podobieństwa. Towar wysyłany jest do magazynu Amazona i tam przechowywany. Ponadto to Marketplace zajmuje się realizacją i wysyłką zamówień, a także odpowiada za obsługę klienta. W obu przypadkach złożone warunki umów powinny być drobiazgowo ustalone wcześniej.

Czym różni się Amazon Vendor Central od Amazon Seller Central?

sprzedaż i reklama na marketplace np. Amazon - upreseller.comW Vendor Central Amazon kupuje towar, ponosząc następnie odpowiedzialność za cały proces sprzedaży detalicznej. Kiedy sprzedajesz towar Amazonowi, platforma płaci Ci cenę hurtową. Następnie sama ustala cenę detaliczną, która pozwoli jej osiągnąć wyższe marże. W modelu Amazon Seller Central po stronie sprzedawcy leży wszystko, włącznie z obsługą klienta związaną z zakupem.

W Amazon Vendor Central nie jest konieczna rejestracja numerów VAT w innych krajach. Tutaj wchodzi Amazon FBA, znane jako Amazon Seller Central. W tym modelu robi to sprzedawca, który zachowuje własność produktów i zarabia, kiedy zostaną one sprzedane konsumentom. Ponadto odpowiada za ustalenie ceny detalicznej, płacąc platformie prowizję oraz opłaty za realizację. W Amazon Vendor Central, przeciwnie do Amazon FBA, zarabiasz cenę hurtową. To Amazon jest właścicielem produktów i, jak zostało już wspomniane, ustala ich cenę detaliczną.

Amazon Seller Central daje sprzedawcy możliwość kontaktu z klientami, natomiast Amazon Vendor Central tego nie umożliwia. W przeciwieństwie do Seller Central, w Vendor Central to Amazon zajmuje się wszystkim, poza dostarczaniem produktu, który przysyłasz Ty – dostawca Amazon. Właśnie dlatego w Amazon Vendor Central zarabiasz na zamówieniach od Amazona, nie od klientów, jak ma to miejsce w Amazon Seller Central.

Amazon Vendor Central – informacje dla sprzedawców

obsługa konta amazon, skuteczna sprzedaż - zapraszamy do upreseller.comAmazon Vendor Central jest opcją przeznaczoną dla marek zarejestrowanych w EUIPO. Nie stanowi jednak programu na życzenie jak Amazon Seller Central, zwany również Amazon FBA. Tutaj proces rozpoczęcia sprzedaży zależy od Amazona. Sprzedawców szukają zespoły rekrutacyjne, biorąc pod uwagę marki, które Amazon uzna za mogące stać się prawdziwymi hitami. Cały proces, na którym możesz zarobić, rozpoczyna się od otrzymania wiadomości na adres mailowy, a kończy na rejestracji w modelu Amazon Vendor Central.

Amazon Vendor Central – czy warto?

Dzięki sprzedaży w Amazon Vendor Central konto sprzedawcy lepiej prezentuje się w oczach klientów. Dostawca Marketplace ma możliwość szerokiej reklamy produktów które sprzedaje, co jest atrakcyjną opcją. Ponadto jeśli chcesz sprzedawać w tym modelu, Twoją wiarygodność podkreśli logo Amazona.

Korzystając z wielu różnych funkcji Amazon Vendor Central, m.in. promocji produktów, konto sprzedawcy zrobi furorę na rynku. Każdy z dostawców działających w modelu Amazon Vendor Central otrzymuje rozszerzony dostęp do Amazon Marketing Services (AMS). Amazon robi wszystko, aby sprzedaż produktów dostawców osiągnęła najwyższy poziom. Jeśli sprzedajesz towar Amazonowi, możesz zrobić wiele dla swojej marki.

Jak sprzedawać w Amazon Vendor Central?

Jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty według modelu Amazon Vendor Central, zadbaj o reklamy swojej marki. W przypadku Seller Central (modelu FBA) Twój market nie musi dobrze rokować, jednak dla Amazon Vendor Central jest to ważne.

Zajmij się profesjonalną obsługą klienta, aby sprzedawać swoje produkty na szeroką skalę. Dzięki temu researcherzy zdobędą Twój adres mailowy i zaproszą Cię do współpracy w modelu Amazon Vendor Central. W nim, dzięki platformie Amazon Marketing Services (AMS), zyskasz wiele dodatkowych możliwości reklamy.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę