Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Fotografia produktowa

Strona główna » Usługi » Fotografia produktowa
Fotografia produktowa

W czym pomoże Ci fotografia produktowa na Amazon?

Zdjęcia produktowe mają za zadanie jak najlepiej zobrazować wygląd i unikalne cechy produktu. Są również jednym z podstawowych punktów styku między użytkownikiem, a Twoją ofertą. Tym bardziej, że pojawiają się nie tylko na wybranej platformie marketplace, ale też m. in. w wyszukiwarkach, reklamach płatnych w Social Mediach czy Google.

fotografia produktowa dla ecommerce i marketplace, AmazonZdjęcia produktowe w wynikach wyszukiwania i marketplace’ach

Bez wątpliwości można stwierdzić, że najważniejsze zdjęcie to zdjęcie główne. To właśnie je jako pierwsze widzi użytkownik. Na jego podstawie ocenia, czy chce przejść do karty produktu i dowiedzieć się więcej.

Oprócz odznaczania się najwyższą jakością obrazu, główne zdjęcie musi spełniać szereg innych wytycznych. Warto jednak najpierw zrozumieć, dlaczego wymagania dotyczące fotografii produktowych i ich spełnienie są takie istotne.

Dlaczego wysoka jakość i zdjęć produktów zgodność z wytycznymi jest ważna?

Wytyczne dotyczące zdjęć produktowych można podzielić na te związane ściśle z algorytmami wyszukiwarek, aplikacji i platform oraz te, które mają znaczenie głównie dla użytkownika.

Warto jednak zapamiętać zasadę, że na ogół wymogi techniczne (związane z algorytmami) wynikają z potrzeb i zachowania użytkowników. Celem deweloperów wyszukiwarek i innych aplikacji jest dostosowanie się do tego, czego oczekują odbiorcy.

Dlatego skupiając się na użytkownikach, z pewnością uda Ci się jednocześnie „zadowolić” algorytmy – na Amazonie czy w wyszukiwarce.

Ludzie kupują oczami

Podstawowa prawda na temat sprzedaży w internecie jest taka, że ludzie kupują oczami. Wynika to z dwóch kwestii. Po pierwsze – tego, że użytkownicy nie mogą fizycznie dotknąć i zbadać danego produktu.

Przez to podczas oceny kierują się głównie porównaniem zdjęć sprzedawanego produktu. Im bardziej atrakcyjne będą zdjęcia produktów, tym większe będzie prawdopodobieństwo zakupu.

Kompleksowa obsługa sprzedaży na Amazon i innych marketplaceUwarunkowania biologiczne

Drugi powód to uwarunkowania biologiczne człowieka. Naturalnie zmysł wzroku jest głównym zmysłem, przez który odbieramy rzeczywistość. Bodźce wzrokowe są również spośród wszystkich bodźców najszybciej przetwarzane przez ludzki mózg.

Produkt i jego cechy są lepiej widoczne

Wymagania dotyczące fotografii produktowej często odwołują się do takich elementów jak:

Zarówno białe tło, jak i wszystkie pozostałe wytyczne mają na celu jak najlepsze wyeksponowanie produktu. Czysta biel wokół produktu sprawia, że wszystkie detale stają się bardziej widoczne.

Profesjonalne zdjęcie produktowe jest przyjazne dla wyszukiwarek i platform internetowych

Co ciekawe – białe tło pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Na nim nie da się ukryć żadnych mankamentów – w przeciwieństwie do zdjęcia w aranżacji. Właśnie z tego względu wyszukiwarki i marketplace’y stawiają ten wymóg jako konieczny.

Sprzedaż na Amazon FBa ze ekspertami z upresellerJakie są wytyczne dla doskonałych zdjęć produktów?

Skoro wiesz już trochę na temat tego, dlaczego warto zainwestować w profesjonalne zdjęcie główne na liście produktów – czas poznać najważniejsze wymogi dotyczące ich tworzenia. Dzielą się one na dwa podstawowe rodzaje. Kryteria estetyczne oraz techniczne.

Kryteria estetyczne oceny fotografii produktowej

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż z wykorzystaniem fotografii produktów, muszą one być zrobione w odpowiedni sposób. Dużą część kryteriów estetycznych omówiliśmy już nieco wyżej. Dodać można jedynie, że dodatkowe obrazy na stronie produktu również powinny być wykonane zgodnie z omówionymi wytycznymi.

Ważne jest też możliwe przedstawienie skali produktu lub jego kompleksowych wymiarów. Dzięki temu zachowujesz pewność, że użytkownik kupuje to, co faktycznie chce otrzymać.

Oryginalność kluczem do sukcesu

Należy pamiętać też o tym, że najlepiej sprzedają autorskie zdjęcia produktowe. Jeśli chcesz przekazać odbiorcom większą wartość i wyróżnić się na tle konkurencji – musisz mieć inne grafiki, niż firmy z branży.

Warto też umieszczać w galerii zdjęcia dodatkowe, pod różnymi kątami, może nawet zestawione z pokrewnymi produktami danej kategorii. Wszystko to pozwoli na poziomie podstawowym wyróżnić Ci się na rynku.

Wymagania techniczne dotyczące zdjęć

Jeśli chodzi o techniczną fotografię produktową, wytycznych nie ma aż tak wiele. Konieczne jest w zasadzie jedynie odpowiednie rozszerzenie pliku, a także format pliku. Oprócz tego znaczenie ma także rozmiar i wielkość. Zdjęcia produktowe powinny się wczytywać jak najszybciej.

Zapraszamy do kontaktu!

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę