Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Jak wydać ebooka na Amazon?

Strona główna » Blog » Jak wydać ebooka na Amazon?
Pozycjonowanie sklepów Amazon
Jak wydać ebooka na Amazon?

Jak wydać ebooka na Amazon?

Możliwości jakie dla pisarza daje stale wzrastająca popularność e-booków sprawia, że coraz więcej amatorów chciałoby zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców. Wydanie e-booka ma wiele zalet i jest zdecydowanie łatwiejsze niż tradycyjne, papierowe wydanie książki. Książka w wersji elektronicznej daje możliwość stosunkowo szybkiego sprawdzenia czy książka i prezentowane w niej treści zyskają zainteresowanie czytelników i zaczną się sprzedawać. Jednym z kanałów sprzedaży e-booków jest Amazon Kindle Store. Jakie daje możliwości i jak wydać ebooka na Amazon?

e-book na Amazon | kindle

Direct publishing – zacznijmy od podstaw

Wiele autorów chciałoby poznać odpowiedź na pytanie jak wydać ebooka na Amazon. Nie jest to wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Dzięki coraz szerszemu i łatwiejszemu dostępowi do narzędzi sprzedażowych wydanie własnej książki w wersji elektronicznej jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby zyskać możliwość wydania własnej książki i sprzedaży jej w formie ebooka należy zacząć od rejestracji na platformie Kindle Direct Publishing. Portal ten daje niespotykaną nigdy wcześniej na taką skalę możliwość samodzielnego publikowania książek, poradników i innego typu publikacji w formie ebooków.

Rejestracja na Kindle Direct Publishing umożliwia złożenie zamówienia na wydanie e-booka, a dla osób bardziej doświadczonych nawet książki papierowej. Wiedząc jak wydać ebooka na Amazon można zacząć zarabiać na realizacji marzeń o pisaniu. Warto także podkreślić, że sama rejestracja i członkostwo jest całkowicie darmowe.

Bezpośrednio po rejestracji konta można przystąpić do wydania ebooka. W tym celu należy przesłać treść książki wraz z projektem okładki. Po ich akceptacji książka będzie mogła być wydana, a co więcej rozpocznie się proces dystrybucji ebooka do klientów Amazon Kindle Store na całym świecie.

Aby móc rozpocząć działalność na portalu Kindle Direct Publishing nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej. Daje to możliwość aby wydać książkę, a dokładniej własnego ebooka przez osoby piszące hobbystycznie. Często są to osoby, które ze względu na koszt i skomplikowanie procesu wydawniczego nigdy nie zdecydowałyby się na wydanie swojej twórczości w formie książki w wersji papierowej. Ebooki sprawiają, że łatwiej spełnić marzenia o wydaniu książki. Proces jest tak łatwy, że prawdopodobnie wiele osób nie poprzestanie na jednej książce i zacznie wydawać swoją twórczość regularnie. Już na początku, ale też na każdym innym etapie tej ścieżki kariery warto pomyśleć o poprawieniu widoczności produktu. Z pomocą w tej kwestii przychodzi Upreseller.com – warto zapoznać się z jego ofertą.

ebook kindle

Od pomysłu do realizacji – własny ebook na Amazon Kindle Store

Amazon kdp to świetna okazja na publikację swojej twórczości dla wszystkich tych, którzy od lat piszą do szuflady, jak również dla osób, którym zależy na tym, aby publikowane przez nich treści mogły być dostępne do sprzedaży na całym świecie. Platforma Amazon Kindle Store daje wiele możliwości niedostępnych nigdy wcześniej. Dodatkowo, przeglądając Internet każdy może dowiedzieć się jak wydać ebooka na Amazon. Nie jest to wcale trudne!

Osoba, która napisała książkę, niezależnie czy jest ona w języku polskim czy języku angielskim ma możliwość wydania jej i dystrybucji w formie ebooka. Ilu z nas ma pomysł na książkę, ale myśl o kosztach i skomplikowaniu procesu wydawniczego sprawia, że pomysł ten pozostaje w strefie marzeń, które nigdy nie zostaną zrealizowane. Czas to zmienić. Dzięki Amazon kdp – wydanie ebooka jest niezwykle proste.

e-book Amazon, czyli kindle store

Każdy, kto chce wydać ebooka może w łatwy i skuteczny sposób wydać go i udostępnić do sprzedaży przez Internet. Jak to zrobić:

Kiedy już książka dostępna jest w sprzedaży warto zadbać o to, aby stała się widoczna, a narzędzia sprzedażowe skuteczne. Jeśli chcesz osiągać doskonałe wyniki sprzedaży, skorzystaj z oferty Upreseller.

kup ebooka na Amazon lub zostań wydawcą dzięki upreseller.com

Sprzedaż ebooków w Internecie Amazon Kindle Store

W związku z faktem, że coraz więcej osób korzysta przede wszystkim z czytników książek stale wzrasta popularność ebooków. Książki w formie papierowej niezmiennie będą miały swoich zwolenników, jednak ebooki są coraz częściej ich alternatywą. Nie bez znaczenia jest fakt, że wydanie ebooka jest zdecydowanie łatwiejsze. Z tego względu, wielu autorów decyduje się właśnie na tę formę działalności wydawniczej.

Wiedząc już jak wydać ebooka na Amazon można zastanowić się jakie ebooki warto wydać, aby trafić do szerokiego grona odbiorców i zarobić na tej działalności. Wydanie ebooka nie jest trudne, zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest skuteczna sprzedaż produktu jakim jest książka w formie elektronicznej.

Przed rozpoczęciem działalności wydawniczej warto pomyśleć o strategii. Jest ich wiele i warto znaleźć taką, która będzie satysfakcjonująca i skuteczna w naszym przypadku. Z pomocą Amazon kdp można wydać książki fabularne, ale także poradniki i treści low-content. Nie muszą być to pozycje obszerne. Niektóre tytuły znajdujące odbiorców mogą wyczerpywać temat już na kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu stronach. Książki niefabularne można podzielić na niezliczoną ilość działów, a ich autorzy niekoniecznie muszą mieć talent pisarski. Aby ebook był wartościowy powinien prezentować wiedzę i poruszać ciekawe zagadnienia. Różnego rodzaju poradniki są bardzo cennym źródłem informacji i bardzo często występują jedynie w formie ebooków.

wydawaj ebooki na Amazon - kindle

Kindle Create – narzędzie dla pisarzy i amatorów

Część osób odkłada rozpoczęcie swojej przygody z pisaniem ze względu na fakt, że proces ten wydaje się niezwykle żmudny i skomplikowany. Amazon przychodzi z pomocą także w tej kwestii. Darmowa aplikacja Kindle Create związana z platformą Kindle Direct Publishing to program umożliwiający pisanie i profesjonalne sformatowanie książki. Z jego pomocą można także pracować na powstałych już dokumentach zapisanych w formatach .pdf i .docx.

Kindle Create to narzędzie dedykowane autorom książek. Jest intuicyjne i niezwykle usprawnia pracę nad ebookiem. Umożliwia podgląd ebooka i podpowiada najlepsze ustawienia zwiększające przejrzystość i czytelność książki. Szablony i narzędzia dedykowane do tworzenia ebooków pozwalają na oszczędność czasu i poprawiają jakość jaką mają e booki. Korzystając z Kindle Create zyskujemy pewność, że ebook będzie wyglądał poprawnie na każdym urządzeniu.

sprzedaż na Amazon

Jak skutecznie sprzedawać ebooki na Amazonie?

Amazon kdp to rewolucyjna platforma pozwalająca na łatwe i darmowe wydawanie ebooków. Samo udostępnienie treści w Internecie, to jednak znacznie za mało. Aby wydanie ebooka można było nazwać sukcesem konieczne jest, aby produkt się sprzedawał. Dzięki temu wkład pracy i naszą inicjatywę będziemy mogli przełożyć na zyski, które dają wiele satysfakcji.

Amazon Kindle Store proponuje wysoki procent od każdego sprzedanego egzemplarza książki. Wynosi on w zależności od konkretnego przypadku od 35 do 70% wartości zakupu Jest to kwota wysoka, szczególnie w porównaniu do wynagrodzenia za sprzedaż tradycyjnie wydanej treści jaką jest książka papierowa.

Rachunek jest prosty – im więcej sprzedanych kopii ebooka, tym większy zysk. W tym celu niezbędne okazują się marketing i promocja. Pozycjonowanie i rozpowszechnianie treści może się odbywać na Amazonie i poza nim. O tym jak ważna jest kwestia wypromowania produktu wiedzą doskonale specjaliści z Upreseller.com, którzy mają na swoim koncie niezliczoną ilość produktów i ebooków wypromowanych dla swoich klientów na Amazonie. Kompleksowe usługi związane z obsługą konta w serwisie Amazon pomagają w szybki sposób zwiększyć sprzedaż, a tym samym zyski.

Amazon Kindle Store oferuje kilka sprawdzonych metod prowadzących do poprawy sprzedaży. Wśród nich warte uwagi są opcje promowania lub ofert specjalnych. Mogą one pomóc w zwiększeniu zauważalności ebooka. Niektórzy, w celu wypromowania książki decydują się na wystawienie jej za darmo lub w obniżonej cenie. Warto wiedzieć, że Amazon oferuje program Free Book Promotion. Daje on możliwość promowania ebooka za darmo przez 5 dni. Aby jednak narzędzia oferowane przez Amazon były skuteczne należy umiejętnie z nich korzystać.

Sprzedaż na marketplace - amazon w Polsce

Warto spróbować – wydaj swój ebook z Amazon Kindle Direct Printing

Wydanie ebooka z pomocą narzędzi jakie oferuje Amazon jest nie tylko proste, ale również może okazać się opłacalne. Wydanie ebooka daje możliwość realnego zarobku. Po przesłaniu pozycji do akceptacji jest ona udostępniana w sklepie Amazon Kindle Store. Tym samym mogą ją kupić nie tylko osoby mieszkające w Polsce, ale na całym świecie. Amazon trafia w znacznym stopniu na rynek amerykański ale także na rynek europejski. Z pewnością ebooki w języku angielskim mają większy zasięg, ale zarobić można także pisząc w języku polskim.

Poza jakością i tematyką, którą poruszają ebooki, kluczowe dla sukcesu jest odpowiednie promowanie produktu zwiększające skuteczność sprzedaży. Na stronie Amazon.com w dziale Kindle Store można zobaczyć jak wiele kategorii i wydanych ebooków oferuje sklep. Pomimo tego, że konkurencja na Kindle Store jest ogromna, oferta Amazon i dostępne narzędzia ułatwiające przygotowanie i wydanie ebooka są bardzo atrakcyjne. Warto wiedzieć, że obsługę konta można oddać w ręce profesjonalistów z Upreseller.com, dzięki czemu nasze konto będzie w odpowiedni sposób wypromowane, a sprzedaż zwiększy się w krótkim czasie. Warto podkreślić, że raz opublikowany ebook może przynosić zyski przez długi czas. Przy odpowiednim promowaniu zyski powinny się zwiększać wraz z każdą kolejną książką.

Jeśli wiemy już jak wydać e booki na Amazon i jak prosty jest to proces warto spróbować i przekonać się samemu czy jest to nisza dla nas. Amazon kdp pozwala wydać książkę w wersji elektronicznej szybko i łatwo. Dzięki coraz większej popularności ebooków ich sprzedaż wzrasta z miesiąca na miesiąc i z roku na rok. Pomimo ogromnej konkurencji sprzedaż ebooków może być zajęciem opłacalnym i satysfakcjonującym.

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

W naszej ofercie

Sprzedaż Twoich produktów na Amazon

To mały krok dla Ciebie

Wielki skok dla Twojej firmy

Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

Skontaktuj się z nami
Wyjście
Przewiń na górę