Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Listing na Amazon

Strona główna » Blog » Listing na Amazon
Prosta obsługa Amazon
Listing na Amazon

Listing na Amazon to nic innego jak pierwszy opis produktu, który posiada sprzedawca w swojej ofercie. Klientowi po wpisaniu określonej frazy w wyszukiwarce, pokazuje się lista dostępnych produktów. Listing na Amazon to pierwszy opis oferty, który zobaczy klient chcący dokonać zakupu z oferowanego asortymentu. Przedstawia kluczowe cechy produktu, dlatego warto zadbać o jakość opisu, aby jak najbardziej zainteresować klienta. Listing produktowy stanowi coś więcej niż połowę sukcesu. Przedstawiamy jak dobierać słowa kluczowe, aby zachęcić największą liczbę osób do zakupu Twojego produktu. Wskazujemy jak stworzyć listing na Amazon, aby odnotować wzrost sprzedaży i móc generować znaczące zyski.

Jak powinien być tworzony listing na Amazon?

Serwisy sprzedażowe tj. Amazon, EBay czy Allegro nieustannie dążą do usprawnienia zakupów. Za cel stawiają sobie komfort klientów, dlatego przewidują możliwość łączenia takich samych ofert. Wyszukiwany produkt wyświetla się wyłącznie ten o tych samych parametrach (kod, rozmiar, kolor i marka). Sprzedawca, który decyduje się na sprzedaż produktu już dostępnego na rynku musi liczyć się z tym, że będzie on stanowił część istniejącego listingu. W przypadku, gdy dany towar pojawia się w sprzedaży po raz pierwszy, to właśnie jego wystawca jest odpowiedzialny za utworzenie listingu. To idealny moment, aby wypromować produkt i znaleźć się na samej górze w wyszukiwarce towarów i pozostawić konkurencję i ich oferty daleko w tyle.

Skuteczne prowadzenie sklepu na Amazon

Z czego złożony jest listing produktowy – kluczowe cechy produktu

Wiele osób uważa, że listing produktowy jest bardzo prosty w wykonaniu. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Stworzenie funkcjonalnego listingu wymaga sporo wysiłku, ponieważ każde wykorzystane słowo posiada znaczenie. Równolegle krótki opis sprawia, że nie można wykorzystać ich zbyt wiele. Tworzenie opisu produktu ma umożliwić wyróżnienie się na tle innych. Szczególnie na Amazonie jest bardzo ważne, aby pozostawić konkurencję w tyle, co jest utrudnione ze względu na ilość takich samych produktów. Zatem co należy zrobić, aby to nasze produkty skutecznie przyciągały klientów? Na sukces prowadzonej sprzedaży wpływ posiadają te poszczególne elementy listingu:

Tytuł listingu (product title)

Każdy dobry opis musi posiadać tytuł, ponieważ to on w pierwszej kolejności przykuwa wzrok klientów. Powinny być w nim umieszczone najistotniejsze informacje o produkcie. Należy pamiętać o ograniczeniach technicznych, ponieważ limit znaków jest nie do przeskoczenia. W Amazon jest to 200 znaków. Tytuł listingu powinien być złożony z marki, modelu, a także danych, które umożliwiają zidentyfikowanie danego produktu. Klienci nie preferują nadmiernego używania słów tj. promocja, okazja, ponieważ są one wykorzystywane przez zbyt wiele podmiotów i straciły swoją moc. Wykorzystaj konkrety.

Kluczowe cechy produktu (bullet points)

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby model był scharakteryzowany za pomocą maksymalnie 5 cech. Opis każdej cechy nie powinien przekraczać 250 znaków, W tym miejscu należy wskazać zalety produktu i jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, jakie korzyści wynikają z zakupu, użycia.

Zdjęcie produktu

Każdy klient lubi wiedzieć, co kupuje. Odpowiednio wykonane zdjęcie sprawia, że produkt jest atrakcyjny dla klienta. Zdjęcie produktu jest równie istotne jak sam opis. Na platformie Amazon bardzo ważne są parametry zdjęcia. Musi ono być wysokiej jakości, wykonane na białym tle. Jego format to JPEG, TIFF, GIF o rozdzielczości 1000 x 1000 pikseli. W trybie kolorów RGB, bez jakichkolwiek logotypów i znaków wodnych.

Upreseller profesjonalnie zajmuje się fotografią produktową. Sprawdź nas.

Opis produktu

Jest to miejsce służące do rozszerzenia informacji zawartych w cechach kluczowych. Stworzenie dobrego opisu produktu może zachęcić klienta do zakupu, dlatego warto pochylić się nad danym produktem – jego użytecznością i funkcjonalnością. Z reguły powinien on być zwięzły i konkretny. W opisie nie powinny znajdować się slogany reklamowe, które są uniwersalne, ponieważ klienci są nimi przesyceni. Można tu umieścić dodatkowe parametry produktu.

Dodatkowe parametry produktu (search terms, technical details, directions for use)

Wszelkie dodatkowe informacje powinny być w pełni uzależnione od danej kategorii produktowej. Najczęściej przedstawiają wymiary, wagę, możliwości użycia, a także markę. Nie warto lekceważyć dodatkowych informacji, ponieważ to one najczęściej pokazują najwięcej informacji i są decydujące podczas wyboru interesujących produktów.

Upreseller oferuje pomoc w sprzedaży na Amazon na każdym kroku

Dlaczego warto dokonać optymalizacji listingu?

Przeprowadzenie optymalizacji listingu ma na celu dopasowanie opisu lub wymagalnych punktów do wymagań stawianych na danej platformie sprzedażowej. Szczególnie wyczulony jest na to Amazon. Spełnienie wymagań pozwala dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych danym produktem. Optymalizacja to furtka do klientów. Aby efektywnie prowadzić sprzedaż na Amazon należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Optymalizacja listing na Amazon może być zarówno korektą gotowego opisu jak i również można opis produktu stworzyć od podstaw. Nowe są polecane dla osób, które wykonały je bez uwzględnienia powyższych informacji. Zmiana może całkowicie odmienić wartość sprzedaży na Amazonie. Wbrew pozorom często niewiele trzeba, jednak należy znać podstawowe zasady i mieć takie kompetencje miękkie.

Listing na Amazon to jedna z usług oferowanych przez Upreseller

Pomoc profesjonalistów podczas tworzenia opisu produktu

Nie każdy człowiek musi się na wszystkim znać. Szczególnie podczas tworzenia opisu produktu kluczowe są zarówno umiejętności jak i doświadczenie. Podstawę stanowi opanowanie powyższych informacji i tu nie ma miejsca na żadne kompromisy. Należy wiedzieć jak umiejętnie opisać cechy, aby zainteresować klienta produktem. W obawie przed nieumiejętnym przedstawieniem informacji, skorzystaj z pomocy specjalistów. Listing musi być dopieszczony w każdym calu, a te osoby doskonale wiedzą jak to zrobić, aby był dostrzegalny wzrost sprzedaży. Oddelegowanie tych obowiązków pozwala zaoszczędzić czas i umożliwia skupienie się na innych czynnościach. Skuteczność działania firmy najlepiej przedstawiają liczby, które wskazują jednoznacznie na większe zainteresowanie towarami.

Sprzedaż bez konta

Wykorzystanie zewnętrznego podmiotu pozwala sprzedawać na Amazon bez zakładania własnego konta. Jeżeli Twoja oferta ukierunkowana jest na sezonowy produkt lub posiadasz ograniczoną ilość towaru to będzie to najlepsze rozwiązanie. Decydują się na to także osoby, które nie chcą tworzyć własnej marki. Taka usługa firmy zewnętrznej opiera się także na kompleksowej obsłudze konta sprzedażowego. Wbrew powszechnym przekonaniom jest to spora oszczędność i wiążą się z tym liczne korzyści. W praktyce oznacza to konieczność przedstawienia podstawowych informacji o danym produkcie, na podstawie których zostanie utworzony opis produktu.

Przygotowany w sposób profesjonalny listing, sprawia, że oferta nie zgubi się pośród innych ogłoszeń. Niedostrzegalne przez nas błędy mogą skończyć się nawet poprzez wycofanie produktu z sprzedaży lub blokadę konta ze względu na niezapoznanie się z regulaminem.

Upreseller rusza z pomocą

Oczywiście można to zrobić w pełni samodzielnie, jednak będzie to wymagało czasu na poszerzenie swoich umiejętności. Nagromadzenie bullet pointów może odwrócić uwagę od tego, co jest naprawdę ważne i dopiero na końcu opisu klient może zyskać najistotniejsze informacje. Należy liczyć się z jego rezygnacją i w konsekwencji zaprzepaszczeniem transakcji. Oferowany produkt musi się wyróżnić, a często opis i zdjęcie to jedyna forma komunikacji, dlatego ich jakość powinna być stawiana na pierwszym miejscu. Tu nie mogą być cięcia budżetowe, ponieważ listing pozwala na dotarcie do klienta, a bez tego firma nie przetrwa.

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

W naszej ofercie

Sprzedaż Twoich produktów na Amazon

To mały krok dla Ciebie

Wielki skok dla Twojej firmy

Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

Skontaktuj się z nami
Wyjście
Przewiń na górę