Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Listing na Amazon

Strona główna » Usługi » Listing na Amazon
Listing na Amazon

Każdy chyba zna powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą„. Na platformie Amazon i innych serwisach sprzedażowych funkcjonuje ono w nieco innej formie – „jak się opiszesz, tak Cię widzą”. Potencjalny klient zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd oferty: tytuł, zdjęcie produktu, czy też opis cech charakterystycznych. Dlatego jednym z najistotniejszych elementów procesu sprzedaży jest odpowiednio przygotowany listing. Co to jest listing? Z jakich elementów się składa? Czy każdy musi go przygotować rozpoczynając sprzedaż na Amazon? Dlaczego warto zlecić to profesjonalistom? Przekonaj się!

Co to jest listing?

Zanim przejdziemy do tego kto tworzy listingi i jakie są ich poszczególne elementy, powiedzmy sobie czym tak właściwie jest listing produktowy. Niekiedy możesz spotkać się z definicją, która mówi, że jest to opis produktu, który sprzedajesz. Nie jest to co prawda błędna teoria, ale nie jest ona do końca dokładna. Listing na Amazon, to ni mniej ni więcej, tylko karta produktu. Zawiera ona co prawda opis, ale także takie elementy jak zdjęcia produktu czy jego cena.

listing na amazon i innych marketplacePo co Ci listing?

No dobra, ale do czego tak naprawdę jest Ci potrzebny listing? Przygotowanie dobrego listingu jest kluczowe z dwóch powodów:

Szansa na znalezienie produktu

Nawet świetny produkt nie wpadnie w oko potencjalnym klientom, jeżeli nie będą mogli go znaleźć. Listing umożliwia znalezienie twojego produktu na Amazonie, jak również przy użyciu wyszukiwarki Google.

Wizytówka Twojego produktu

To listing jest pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę klienci. Większość społeczeństwa to wzrokowcy. Przynajmniej jeśli chodzi o kwestię zakupów. Dlatego tak ważne jest, abyś jak najlepiej zaprezentował swoje produkty klientowi platformy Amazon. Profesjonalnie przygotowany listing zapewni Ci zadowalające wyniki sprzedaży.

Czy zawsze muszę tworzyć nowy listing?

Nie zawsze będziesz miał możliwość stworzenia nowego listingu. Jeżeli Twoja oferta zawiera produkty, które są już wystawione przez innych sprzedawców na Amazon, nie będziesz mógł dodać własnego tytułu i opisu produktu. Natomiast jeśli oferujesz towary, których dotychczas nie sprzedawano na platformie, będziesz musiał przejść przez cały proces tworzenia listingu od początku.

usuwanie negatywnych opinii na AmazonJakie są poszczególne elementy listingu?

Jak już wspominaliśmy, jeżeli produktów podobnych do Twoich nie ma dotąd w zbiorach Amazon, będziesz musiał stworzyć nowy listing. Ważne jest, abyś w swoim listingu zawarł kilka istotnych elementów. Należą do nich: tytuł listingu, kluczowe cechy i zdjęcia produktu, krótki opis produktu oraz jego dodatkowe parametry, a także słowa kluczowe, ułatwiające wyszukiwanie.

Product title (tytuł listingu)

Tytuł listingu jest jednym z najistotniejszych jego elementów. To właśnie on jest pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę klientów. Dlatego też istotne jest, aby zachęcał do kliknięcia i zawierał jak najwięcej informacji istotnych dla klienta. Nie masz tutaj zbyt wielkiego pola do popisu. Amazon dopuszcza tytuł o długości zaledwie 200 znaków.

Zdjęcia produktu

Dobrze przygotowany listing powinien zawierać odpowiednio wykonane i zgodne z regulaminem Amazon zdjęcia produktu. Nie od dziś wiadomo, że klienci zwracają uwagę przede wszystkim na fotografie. Dobrze zatem, aby przedstawiały one towar z różnych stron, w sposób pozwalający ocenić jego gabaryty, stan czy opakowanie. Przydatne będzie także zdjęcie przedstawiające sposób użycia produktu.

Zdjęcia powinny być bezwzględnie najwyższej jakości. Dla wielu klientów atrakcyjne zdjęcie to atrakcyjny towar.

Parametry zdjęcia produktu według regulaminu Amazon

Do wyglądu zdjęcia towaru dużą wagę przykłada także regulamin Amazon. Dokument ten precyzyjnie określa, jakie cechy powinna mieć fotografia, aby została dopuszczona przez serwis.

Przede wszystkim musi ona być wykonana na białym tle. Zdjęcia, na których widoczne są elementy biura czy mieszkania wyglądają nieprofesjonalnie. Tło musi być idealnie białe – wszelkie odcienie szarości nie wchodzą w grę.

Zdjęcie musi być wykonane w trybie kolorów RGB. Jest to model kolorów, który jest najbardziej naturalny dla wyświetlaczy (monitora, projektora, telewizora). Dopuszczalny rozmiar zdjęcia to minimum 1000 x 1000 pikseli. Fotografia musi być przesłana w jednym z trzech formatów plików graficznych: JPEG, TIFF lub GIF.

Warto również podkreślić, że fotografie Twojego produktu, nie mogą zawierać żadnych danych firmy. Amazon nie dopuszcza umieszczania na zdjęciach znaków wodnych, logotypów, czy też innych elementów znakujących.

obsługa konta amazon, skuteczna sprzedaż - zapraszamy do upreseller.comBullet points, czyli kluczowe cechy produktu

Jeżeli klient zdecydował się już na kliknięcie w link z naszym produktem – połowa sukcesu za nami. Teraz musimy poprawnie zaprezentować nasze produkty.

Kolejnym elementem, który powinien zawierać dobrze przygotowany listing na platformie Amazon, są kluczowe cechy produktu (ang. bullet points). Są to dodatkowe informacje na temat Twojego produktu znajdujące się pod tytułem listingu. Powinny one przedstawiać najważniejsze cechy charakterystyczne i zastosowania produktów, a także korzyści, jakie dają. Do jednego produktu możesz przypisać maksymalnie 5 bullet pointów.

Przygotowanie opisu produktu

Niemniej ważny od przedstawienia kluczowych cech, jest opis produktu. Po pierwsze i najważniejsze – powinien on zachęcać klienta do zakupu twojego produktu. Prezentując swój produkt na Amazon musisz zadbać o to, aby w jego opisie jak najlepiej zaprezentować korzyści płynące z zakupu właśnie tego przedmiotu. Twój opis musi sprawić, że klient będzie chciał mieć właśnie Twój produkt i nie będzie już zainteresowany tym, co mają w ofercie inni sprzedawcy.

Przygotowanie opisu jest czynnością, na którą powinieneś poświęcić zdecydowanie najwięcej czasu. Amazon nie stawia większych wymagań dotyczących opisu. Powinien on dostarczać jak najwięcej informacji o produkcie. Musi być przede wszystkim zwięzły, czytelny i zrozumiały dla klienta. Pamiętaj również o poprawności językowej i ortograficznej.

W jakim języku powinienem przygotować opis?

Musisz pamiętać, że opis wszystkich Twoich produktów powinien być przygotowany w języku danego marketplace’u. Przykładowo, jeżeli celujesz w rynek niemiecki – opisy Twoich produktów powinny być przygotowane w języku niemieckim. Z kolei jeżeli chcesz zachęcić do skorzystania z oferty klientów z Wielkiej Brytanii, opisy produktów powinny być po angielsku.

Dodatkowe parametry produktu

Dodatkowe parametry produktu, takie jak wskazówki dotyczące użytkowania (ang. directions for use), dane techniczne (ang. technical details), czy podobne wyszukiwane hasła (ang. search terms), uzależnione są od rodzaju sprzedawanego towaru. Do każdego z nich warto jednak podać takie informacje jak:

Wykorzystaj wszystkie pola, jakie w swoim szablonie posiada dana kategoria. Im więcej informacji o produkcie podasz, tym większa szansa, że decyzja klienta o skorzystaniu z Twojej oferty będzie pozytywna.

Skuteczna sprzedaż na Amazon - co wybrać fba czy fbm - upresellerSłowa kluczowe

W przeciwieństwie do podanych wyżej elementów, które powinien zawierać poprawnie przygotowany listing na Amazon, słowa kluczowe nie są odrębną kategorią. Oznacza to, że słów kluczowych powinieneś używać opracowując każdy z elementów listingu. Najistotniejszy jest jednak odpowiedni dobór słów kluczowych w tytule i opisie produktu.

Zastosowanie słów kluczowych w tytule gwarantuje Ci, że Twój produkt pojawi się w wynikach wyszukiwania na Amazon. Musisz wczuć się w sytuację klientów i zastanowić, jakich słów użyłbyś, chcąc wyszukać dany produkt. To będą właśnie słowa kluczowe, które powinieneś umieścić w tytule.

Odpowiedni dobór słów kluczowych w opisie produktu, gwarantuje z kolei, że Twój produkt pojawi się w wynikach wyszukiwania poza portalem Amazon. Warto stosować kluczowe frazy na początku i na końcu opisu.

Brzmi skomplikowanie?

Napisanie karty produktu nie stanowi problemu. Wyzwaniem jest natomiast, przygotowanie dobrego, przyciągającego uwagę, a przede wszystkim zgodnego z regulaminem Amazon listingu.

Musisz pamiętać o prawidłowej optymalizacji wszystkich elementów listingu w taki sposób, aby wyszukiwany przez klienta na Amazonie produkt, doprowadził go wprost do Twojej oferty. Nie istnieją na to żadne uniwersalne sposoby. Dobry listing to taki, który odpowie na każde pytanie klienta i doprowadzi do sprzedaży.

rejestracja marki i sprzedaż na AmazonNie dasz rady? Pomożemy!

Jeżeli nie czujesz się na siłach, by stworzyć od podstaw listing, lub po prostu uważasz, że Twoja oferta nie wygląda tak, jakbyś sobie tego życzył – skorzystaj z pomocy fachowców.

Nasi pracownicy specjalizują się w tworzeniu profesjonalnych listingów. Doskonale wiemy, jak powinien być skonstruowany tytuł, aby przyciągnąć uwagę klienta, jak przygotować profesjonalnie wyglądające zdjęcie, czy też jakie słowa kluczowe będą najbardziej odpowiednie. Wszystko to w pełnej zgodności z regulaminem platformy Amazon.

Jeżeli więc nigdy nie przygotowywałeś tego typu opisu przedmiotu sprzedaży, powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu unikniesz negatywnych konsekwencji ze strony platformy Amazon, w związku z nieregulaminowym zdjęciem czy innymi elementami karty produktu. Ponadto zwiększysz zainteresowanie swoimi produktami, a co za tym idzie – wzrosną Twoje zyski ze sprzedaży.

Nie czekaj zatem! Skorzystaj z naszych usług już dziś i ciesz się sukcesem na platformie Amazon.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę