Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Odblokowanie konta

Strona główna » Usługi » Odblokowanie konta
Odblokowanie konta

Amazon to platforma, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród sprzedawców z całego świata. Głównie ze względu na bezpieczeństwo transakcji. Pracownicy Amazon dokładają bowiem wszelkich starań, aby wszystko przebiegało pomyślnie i obie strony były zadowolone. Czasami może zdarzyć się tak, że dojdzie do zablokowania konta Amazon. Nie ma jednak co panikować i trzeba zacząć działać. Całkiem możliwe, że odblokowanie konta Amazon nastąpi już niedługo!

Dlaczego konto Amazon zostało zablokowane?

Istnieje kilka powodów, które będą stanowić przyczynę blokady konta Amazon. O to najczęstsze z nich:

 1. Użytkownik posiadał dwa konta. Zgodnie z polityką Amazon nie można posiadać więcej niż jednego konta. Ten warunek wyraźnie został zaznaczony w regulaminie, z którym każdy zobowiązał się zapoznać. Jeśli oba konta Amazon zostały założone przez tę samą osobę, to niestety szanse na to, że jedno z nich zostanie odblokowane, są niewielkie, a w zasadzie żadne. W przypadku, gdy blokada została nałożona niesłusznie np. w wyniku błędnej weryfikacji, konieczne będzie wyjaśnienie i udowodnienie, że drugie konto nie należy do danego użytkownika.
 2. Nieodpowiednio przeprowadzona weryfikacja. Blokada konta Amazon może nastąpić również, gdy użytkownik nie załączył wszystkich niezbędnych dokumentów do potwierdzenia tożsamości bądź niektóre dane weryfikacyjne są błędne. Z reguły Amazon wysyła komunikat ostrzegawczy, w którym podaje możliwą przyczynę blokady konta.
 3. Szczegóły płatności nie są zgodne z danymi zarejestrowanymi u wydawcy karty. Rejestracja karty konieczna jest do przeprowadzania transakcji. Jeśli podane informacje się nie zgadzają, to najprawdopodobniej zostanie nałożona blokada konta Amazon. Taka sytuacja może mieć miejsce również, gdy bank uniemożliwi ściągnięcie z karty należnej płatności ze względu na bezpieczeństwo jej posiadacza.
 4. Nastąpiło naruszenie praw autorskich lub brak zgody i praw do sprzedaży produktów. Jeśli sprzedawca wystawia produkty, które są nieprawdziwe, zamiennikami lub zostanie naruszone prawo autorskie, czy znaki towarowe, to jego konto zostanie zablokowane. Nie dość, że takie działanie jest niezgodne z regulaminem, to także nie w porządku wobec innych osób.
 5. Negatywne opinie i niezgodność produktów z opisem. Każdy produkt powinien zostać opisany zgodnie z prawdą, bez zbędnego koloryzowania. Niemniej istotne jest też zdanie klientów i ich zadowolenie z przebiegu transakcji. Zgodnie z regulaminem na koncie sprzedawcy wskaźnik ODR, czyli wadliwych zamówień nie może przekraczać 1%. Jeśli będzie on wyższy, to początkowo amazon wyśle komunikat ostrzegawczy. Po jego otrzymaniu sprzedawca będzie miał 72 godziny na przygotowanie planu działania, w którym musi wskazać przyczynę przekroczenia ustalonej wysokości.
 6. Opóźnienia w wysyłce. W przypadku, gdy sprzedawca opóźnia się z potwierdzeniem zamówień lub wysyłki to także może dojść do zablokowania konta Amazon. Te informacje weryfikowane są na podstawie wskaźnika LDR, czyli opóźnionej wysyłki.
 7. Anulowanie zamówień. Jeśli produkt został zamówiony, a sprzedawca z jakichkolwiek przyczyn nie jest w stanie go wysłać, to może spodziewać się blokady. Współczynnik anulowanych zamówień nie może przekroczyć 2,5%.
 8. Kupowanie opinii i odsyłanie klientów na inne strony sprzedażowe. Opinie klientów budują pozycję sprzedawcy, ale muszą być one zgodne z prawdą, a nie kupione. Natomiast odsyłanie ich do innych witryn traktowane jest jako namawianie do rezygnacji z kupowania przez platformę. Zablokowanie konta Amazon może nastąpić natychmiastowo, bez żadnego ostrzeżenia.
 9. Brak odpowiedzi na wiadomości klientów. Wskaźnik VOC, czyli odnoszący się do komentarzy do danego produktu na pewno nie będzie zadowalający, jeżeli na koncie Amazon znajdą się nieodczytane wiadomości i pytania klientów.
 10. Sprzedaż produktów niedozwolonych. Szczegółową listę można znaleźć w regulaminie.

Konto zostało zablokowane i co dalej?

jak odblokować konto na Amazon? - skorzystaj z naszej pomocyKiedy konto zostało zablokowane, to sprzedawca nie ma możliwości z niego korzystać. Przede wszystkim nie będzie mógł nadal sprzedawać, ale też zostaną zablokowane jego środki finansowe i straci Buy Boxa. Poza tym jego jego pozycja na tle konkurencji oraz poziom sprzedaży znacząco osłabną i nie będzie miał możliwości tworzyć listingów. Cała sytuacja może przysporzyć mu sporo stresu. Nie wiadomo bowiem, kiedy konto sprzedawcy zostanie odblokowane i czy w ogóle to nastąpi. Wszystko zależy od tego, w jakiej mierze doszło do naruszenia regulaminu, czy było to celowe działanie oraz w jakim stopniu skomplikowana jest sprawa. Odblokowanie konta Amazon może trwać nawet kilka miesięcy.

Jak wygląda odblokowanie konta Amazon?

Jeżeli konto amazon zostało zablokowane, to w pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony jego audyt. Oznacza to, że konto zostanie poddane analizie i zostaną wskazane te miejsca, w których należy wprowadzić zmiany. W tym celu wykorzystywana jest umowa o poufności oraz bezpieczne połączenie zdalne.

W drugim etapie odblokowania konta sprzedawcy zostają zidentyfikowane przyczyny, dlaczego w ogóle doszło do jego blokady.

Następnie zostanie przygotowany plan naprawczy, który pomoże pozbyć się podłoża blokady konta.

Kolejnym krokiem jest odblokowanie konta Amazon zgodnie z regulaminem platformy.

W dwóch ostatnich etapach dochodzi do zabezpieczenia konta, czyli uchronienie go przed kolejną blokadą oraz wprowadzenia procedur naprawczych. Te ostanie pomogą doprowadzić konto do stanu sprzed blokady.

pomoc w odblokowaniu konta na Amazon - upreseller.comCzy odblokowanie konta zawsze się udaje?

Mimo dołożonych starań nie każde odblokowanie konta jest możliwe. Zwłaszcza jeżeli jego właściciel z premedytacją złamał regulamin. Najczęściej nie można odblokować konta amazon, kiedy sprzedawca:

Czy można samodzielnie odblokować konto Amazon?

obsługa konta amazon, skuteczna sprzedaż - zapraszamy do upreseller.comZablokowane konto Amazon można spróbować odblokować samodzielnie! Jeśli sprzedawca chce to zrobić, to może wystosować odpowiednią apelację. Problem polega na tym, że będzie zmuszony osobiście zweryfikować przyczynę blokady oraz przygotować plan naprawczy, w którym uwzględnione zostaną popełnione błędy i sposoby na ich poprawę. Działania podjęte w przyszłości mają zapobiec powstawaniu kolejnych wykroczeń i pomóc usunąć te, które już zaistniały.

Każdy sprzedawca ma tylko 3 próby. Z każdą kolejną proces odblokowania staje się coraz bardziej odległy. Jeśli nigdy wcześniej nie pisał apelacji, to w takiej sytuacji szanse, że uda mu się coś zdziałać są naprawdę znikome. Ponadto jak wspomniano wcześniej, odblokowanie konta Amazon może trwać nawet kilka miesięcy. Dlatego znacznie lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty, który postara się załatwić sprawę szybko i skutecznie.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę