Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Reklamy na Amazon (PPC)

Strona główna » Usługi » Reklamy na Amazon (PPC)
Reklamy na Amazon (PPC)

Amazon to nie tylko platforma sprzedażowa, ale także potężne narzędzie marketingowe. Konieczne są jednak pewne umiejętności i doświadczenie, aby w pełni wykorzystać potencjał Amazon Ads. Jeżeli zależy Ci na szybkiej i skutecznej kampanii reklamowej, zaufaj w tym zakresie profesjonalistom i skorzystaj z ich oferty. Nie musisz nawet zakładać konta i korzystać z Seller Central, czyli de facto nie będzie Ci wówczas potrzebne konto na Amazon. Jest to opcja kierowane szczególnie do tych, którzy sprzedają produkty sezonowo lub chcą dokonać swego rodzaju badania rynku.

sprzedaż i reklama na marketplace np. Amazon - upreseller.comNa platformie Amazon dostępne są trzy rodzaje reklam: Sponsored Products, Sponsored Brands oraz Sponsored Display Ads. Każda kampania reklamowa ma te same cele biznesowe: wypromować markę i zwiększyć sprzedaż produktów. Reklama dostosowana jest do określonych grup docelowych. Budowanie świadomości marki polega również w dużej mierze na odpowiednio dobranej strategii reklamowej. Oczywiście obecnie wszystko należy zoptymalizować w taki sposób, aby bez problemu działało na urządzeniach mobilnych.


Amazon advertising

Sprzedaż na Amazon, ebay - zaufaj Up reseller!Reklamy na Amazon oparte są na modelu PPC, czyli pay per click. Co to oznacza? To, że opłaty naliczane są dopiero wtedy, kiedy potencjalny kupujący kliknie reklamę i zostanie przekierowany na stronę sprzedawcy. Inna nazwa tego modelu to cost per click lub po polsku koszt kliknięcia. Opłata zostanie zatem naliczona jedynie za te reklamy, które użytkownik kliknie. Ta forma reklamy pozwala również na zbadanie ruchu na stronie oraz weryfikację efektywności samej reklamy.

Oprócz modelu CPC, istnieją także modele cost per action, cost per lead oraz cost per sale.

Typy reklamy produktów

Usługa Amazon advertising jest skierowana do wszystkich typów sprzedawców, działających na tej platformie. Możesz wybierać w zależności od Twojej pozycji na Amazon lub umowy jaką została przez Ciebie zawarta w celu prowadzenia konta na Amazon.

Produkty sponsorowane (Sponsored products)

rejestracja marki i sprzedaż na Amazon W tym przypadku reklama ma formę tradycyjnego listingu produktów na stronie głównej oraz na stronach konkretnych produktów. Obecnie można posługiwać się już nie tylko słowem kluczowym, ale także uwzględniając całą kategorię produktów. Jest to dobry wybór na pierwszą kampanię dla producentów i resellerów. Widoczność produktów w dużej mierze jest uwarunkowana przez wybór słów kluczowych. Dlatego jest on tak istotny w przypadku reklamy sponsored products.

Kampanie automatyczne to opcja dostępna w reklamach sponsored products. Pozwala na promowanie grup produktów. Jej skuteczność może być zatem wyższa, bo potencjalny klient nadzy całą serię produktów.

Marki sponsorowane (Sponsored brands)

Jest to rodzaj prestiżowej formy reklamy kierowany do właścicieli marek z zarejestrowanym w Amazon znakiem towarowym. Rejestr ten jest znany jako Amazon Brand Registry. Reklamy marek sponsorowanych wyróżnione są dużym nagłówkiem oraz prezentacją do trzech wybranych produktów danej kategorii. Potencjalni klienci widząc rzucający się w oczy nagłówek z logo marki, klikną z dużym prawdopodobieństwem w któryś z prezentowanych produktów.

Sponsorowane reklamy (Sponsored display adds)

Na ten moment opcja ta jest dostępna w serwisie Amazon tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Dostępna dla resellerów i producentów zrzeszonych w Amazon Brand Registry. Jest to rodzaj reklamy produktów sponsorowanych także poza serwisem Amazon.

Jak zwiększyć skuteczność reklamy w serwisie Amazon?

Skuteczna sprzedaż na Amazon - co wybrać fba czy fbm - upresellerAby dobrze wykorzystać reklamę PPC, konieczne jest umiejscowienie produktu jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Dlatego nie można zapomnieć o SEO, które jest tutaj podstawą. To kolejny powód, dla którego warto rozważyć współpracę z profesjonalną firmą, która kompleksowo poprowadzi Twoje konto na Amazon. Zwiększenia sprzedaży nie da się osiągnąć bez skutecznej reklamy. Ważne jest również kierowanie reklam do konkretnych osób.

Nie zapominaj o ASIN, czyli unikatowych numerach różnych produktów, które są równie ważne co słowa kluczowe. ASIN bazuje na ograniczonych wynikach wyszukiwania, które napędzają sprzedaż produktu. To z kolei zwróci z nawiązką koszty reklamy. Pozytywne wyniki kampanii reklamowej na Amazon, to jeden z głównych celów podmiotów zajmujących się prowadzeniem kont sprzedażowych na tej platformie.

Nie zapominaj również o tym, aby dbać o jakość oferowanego produktu. Reklama na Amazonie nie jest bowiem rodzajem antidotum na niską jakość. Reklamy sponsorowane muszą iść w parze z wartością samego produktu oraz nienaganną obsługą klienta. Profesjonaliści zadbają o to, aby Twoje produkty pojawiały się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę