Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Sklep Amazon dla firmy – jak zacząć?

Strona główna » Blog » Sklep Amazon dla firmy – jak zacząć?
Zyski na Amazon
Sklep Amazon dla firmy – jak zacząć?

Wprowadzając swoje produkty na rynek zagraniczny można zyskać tysiące nowych klientów, a co za tym idzie – zwiększyć zyski swojego przedsiębiorstwa. Jeśli sprzedaż w Polsce jest stabilna i dobrze prosperuje, warto pomyśleć o tym, aby rozpocząć sprzedaż swoich produktów na Amazon. Wbrew pozorom, współpraca z tą platformą może okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku chęci wejścia na globalny rynek. W jaki sposób wprowadzić towar na międzynarodową stronę? Jak zachęcić użytkownika do zakupów? W tym poradniku dowiesz się na czym polega ten proces. Poznasz także ofertę firmy, która pomaga w kompleksowym zakładaniu i prowadzeniu sprzedaży na Amazon.

Skuteczna sprzedaż na Amazon, dzięki Upreseller

Amazon sklep w Polsce – czy warto?

Amazon działa na polskim rynku od 2014 roku. W tym czasie powstało kilka centrów logistycznych firmy, między innymi w Poznaniu, Sosnowcu, Wrocławiu, a także w Łodzi. Oprócz tego polskie centrum Amazon znajduje się też w Warszawie i Gdańsku. Na chwilę obecną łączna ilość pracowników w tym przedsiębiorstwie wynosi około 18 tysięcy osób.

Fakt istnienia polskich oddziałów rozsianych po całym kraju znacznie ułatwia komunikację z firmą, a także współpracę na poziomie sprzedaży swoich produktów. Jeszcze do niedawna polscy użytkownicy musieli zadowolić się platformą w języku niemieckim, która nie była zbyt przystępna w użytkowaniu. Dla porównania, cena danego towaru była dostępna tylko w euro, co oznaczało konieczność przewalutowania każdej transakcji poprzez bezpośredni system platformy do sprzedaży. To nie raz uniemożliwiło użytkownikom możliwość swobodnego wykonania zakupów. Niemiecka wersja Amazon była też problematyczna dla polskich sprzedawców. Określone obowiązki podatkowe w Niemczech czy konieczność założenia sklepu z niemiecką domeną – to tylko część niedogodności, z którymi musieli się borykać.

Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć współpracę z Amazonem. Coraz większa ilosć polskich sprzedawców chce skorzystać z międzynarodowego sklepu online, celem zwiększenia zysku.

Jeff Bezos - założyciel Amazon

Sprzedaż na Amazonie – platforma czy sklep internetowy?

Należy mieć na względzie, że Amazon działa na podobnych warunkach co podobne serwisy Polskie np. Allegro. Warto pamiętać, że platforma nie jest marketplace’m tylko sklepem. Z tego powodu chcąc sprzedawać na Amazonie należy nie tylko założyć konto, ale też spełnić dodatkowe wymogi. Z uwagi na to, że platforma Jeffa Bezosa stawia na współpracę z najlepszymi, aby dany sprzedawca pojawił się w serwisie musi uzbroić się w cierpliwość. Albo mieć dobrze przemyślany plan związany ze swoimi działaniami z Amazon.

sprzedaż na Amazon - Zacznij od rejestracji z Up reseller

Jak sprzedawać na Amazon jako firma?

Podstawowym krokiem, który umożliwia oferowanie swoich usług na Amazonie jest rejestracja na platformie. Tak jak podaje serwis, aby do zrobić należy mieć:

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia zgłoszenia Amazon daje sprzedawcy dostęp do własnego konta w Seller Central. To właśnie przez ten panel można reklamować i oferować swoje usługi i prowadzić sprzedaż towaru.

W Seller Central znajdują się narzędzia do zarządzania płatnością, sprzedażą, realizacją zwrotów i innych czynności związanych z oferowanymi towarami. Oprócz tego, konto posiada też osobne kategorie do monitorowania wyników sprzedaży, a także pobierania raportów biznesowych czy śledzenia stanów na magazynie. Co ciekawe, do wszystkich tych narzędzi ma się dostęp nie tylko z komputera, ale również telefonu.

Zanim jednak rozpocznie się sprzedaż, trzeba zdecydować się na to z jakiego planu będzie się korzystało:

Warto jednak dodać, że błędnie wybrany program nie zostaje przypisany do konta na zawsze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z planu profesjonalnego przejść z powrotem na indywidualny i odwrotnie.

Sprzedawaj na amazon dzięki upreseller.com

Jakie są ceny prowadzenia sprzedaży na Amazon?

Jak wiadomo, dostęp do globalnej platformy sprzedażowej nie jest za darmo. W przypadku planu indywidualnego cena za każdy sprzedany przedmiot wynosi 4 zł. Wybierając plan profesjonalny sprzedawca jest rozliczany ryczałtem w wysokości 165,91 zł miesięcznie. To jednak nie koniec kosztów. Sprzedawca jest też zobowiązany do poniesienia kosztów prowizji od sprzedanego towaru. Jej koszt może się różnić w zależności od kategorii produktów. Zazwyczaj wynosi ona między 8 a 15%. W niektórych przypadkach dochodzi też cena za dostawę. Warto jednak wiedzieć, że sprzedawca może zdecydować się na samodzielne prowadzić magazyn i odpowiadać za dostawy.

Jeśli sprzedawca sam wysyła towar i dysponuje planem profesjonalnym, może ustalić własną stawkę za wysyłkę. W przypadku planu indywidualnego cena za wysyłkę produktu jest odgórnie ustalana.

Istnieje jeszcze możliwość umieszczenia swojego towaru na FBA. Centrum Logistyczne Amazon pobiera wówczas miesięczne opłaty za magazynowanie i realizowanie zamówień w imieniu klienta. Cena tego typu usługi jest zależna od rodzaju oferowanego towaru.

sklep na Amazon - obsługa z upreseller.com

Produkty na Amazon – jak zacząć sprzedaż?

Gdy sklep jest już gotowy, można umieścić w nim towar. Warto wiedzieć, że produkty na portal Amazon powinny być dodawane w określony sposób. Przedsiębiorca ma do wyboru wprowadzenie manualne lub zbiorcze. Aby to zrobić, musi skorzystać z szablonu pliku Exel lub też wykorzystać autorskie narzędzie Amazona.

Należy pamiętać, że większość towarów wystawianych na Amazon musi mieć numer GTIN lub EAN. Produkty bez kodu nie będą prawidłowo indeksowane w wyszukiwarce witryny. Warto też pamiętać, że numery identyfikacyjne produktów są takie same dla kilku różnych sklepów. Po podpięciu oferty, przedsiębiorca może samodzielnie wprowadzić do niego tytuł i opis.

Nie licząc wcześniej wspomnianego kodu, aby prawidłowo dodać produkt do sklepu na Amazon należy podać również:

Obsługa sprzedaży i wysyłki na Amazon

Jak dobrze zaprezentować produkt w sklepie Amazon?

Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, w której kupił produkt z wadę fabryczna lub niezgodny z opisem. Aby uniknąć komentarzy, takich jak ,,zostałem oszukany”, warto dobrze zaprezentować swój produkt w sklepie na Amazon. Aby to zrobić należy zadbać o profesjonalne zdjęcia i opis. W tym przypadku warto postawić na treści dobrej jakości, ale też nie przesadzać z ich długością. Najważniejszym jest, by dany towar był przypisany do odpowiedniej kategorii, a także posiadać opis zawierający przydatne informacje, takie jak:

W tym celu najlepiej skorzystać z punktorów. To właśnie treści w tym miejscu najczęściej czyta klient. Warto zadbać o to, by każdy towar był opisany konkretnymi słowami kluczowymi. Dzięki temu klient szybciej znajdzie właśnie Twoją ofertę.

Jak wcześniej zostało wspomniane, produkt powinien też posiadać odpowiednie zdjęcia. Fotografie powinny wyróżniać się nie tylko dobrą jakością, ale też odpowiednią formą. Mowa tu o rozdzielczości, która w przypadku Amazona wynosi minimum 500 x 500 lub 1000 x 1000 pikseli.

Należy też pamiętać o zdjęciu głównym. To właśnie tę grafikę klient zobaczy jako pierwszą. Produkt powinien być na niej zaprezentowany w odpowiedni sposób, czyli na białym tle. Na zdjęciu nie powinny być widoczne znaki wodne, logotypu czy zbędne rekwizyty. W ten sposób na zakupy zdecyduje się więcej osób. Profesjonalnie wyglądająca oferta zachęca bowiem do tego, by zrealizować zamówienie na dany produkt.

reklama na Amazon -skuteczna sprzedaż z upreseller.com

Reklama produktów na Amazonie – jak to zrobić?

Chcąc nakłonić klientów do złożenia zamówienia, należy zadbać o reklamę. Jednymi z najczęściej wybieranych są produkty sponsorowane i marki sponsorowane. W pierwszym przypadku reklama pozwala wywindować popularne towary na wyższe miejsce w wyszukiwarce. Działa to więc na podobnej zasadzie co Google Ads. Z kolei sponsorowane marki wyświetlają się wówczas, gdy klient chce złożyć zamówienie na produkt z danej kategorii. Dzięki reklamom można zwiększyć ilość użytkowników sprawdzających dany sklep, kategorie czy produkt.

obsługa sprzedaży na Amazon - kompleksowo z Up reseller

Sprzedawanie w Amazon dla firm – tylko samodzielnie?

Amazon pozwala dotrzeć do wielu użytkowników na całym świecie. Jak widać, proces ten nie jest aż tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie odpowiada Ci samodzielne zajmowanie się Amazonem, możesz skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy pomogą zaplanować i prowadzić sprzedaż Twoich towarów na platformie.

UpReseller powstał z myślą o ambitnych producentach i sprzedawcach, którzy chcą dotrzeć ze swoimi produktami do większej ilości użytkowników. W naszej drużynie pracują doświadczeni specjaliści, dzięki którym zakupy w Twoim sklepie będzie wykonywało więcej osób. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać ceny produktów, przygotować plan na ich promocję, a także monitorować wszelkie operacje związane z towarem. Mowa tu takich przypadkach jak wysyłka, nieprawidłowy towar, zwroty produktu czy zwrot pieniędzy.

Współpracując z nami zyskujesz oszczędność czasu i pieniędzy. Zajmujemy się nie tylko obsługą klienta na Amazon, ale także rozwiązywaniem problemów związanych z korzystaniem z platformy. Dbamy nie tylko o pozycjonowanie Twoich usług, ale także o to, by paczka trafiła w jego ręce w jak najkrótszym czasie.

Jeśli nie jesteś pewny jak zabrać się za sprzedaż na Amazon, skorzystaj z pomocy specjalistów. Zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych przedstawicieli. Zobacz, jak pracując zespołowo możesz wprowadzić swoje towary na rynek zagraniczny i cieszyć się większym zyskiem. A my razem z Tobą!

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

W naszej ofercie

Sprzedaż Twoich produktów na Amazon

To mały krok dla Ciebie

Wielki skok dla Twojej firmy

Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

Skontaktuj się z nami
Wyjście
Przewiń na górę