Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Usuwanie negatywnych opinii

Strona główna » Usługi » Usuwanie negatywnych opinii
Usuwanie negatywnych opinii

Usuwanie negatywnych opinii Amazon

Negatywne opinie to coś, z czym spotka się każdy sprzedawca na Amazon. Niezależnie od tego, jak będziesz się starał wyjść naprzeciw potrzebom klientów, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony i chętnie wyrazi swoje zdanie w negatywnej opinii. Niestety bardzo często złe recenzje klientów mają realny wpływ na Twoją sprzedaż i tym samym zyski. Czy jest możliwość ich usunięcia? Jeśli tak, to w jaki sposób można to zrobić? Jak my możemy ci pomóc? Wszystko wyjaśniamy poniżej!

Dlaczego otrzymałem negatywną recenzję?

usuwanie opinii na AmazonZ zasady każdy sprzedawca nie może zrozumieć, skąd biorą się negatywne opinie skoro sprzedają dobrej jakości produkty w korzystnej cenie. Jeśli nie trafił się namolny klient, to całkiem możliwe, że doszło do jakiejś pomyłki lub zaniedbania ze strony sprzedającego. Z negatywnymi recenzjami najczęściej możesz się spotkać w następujących przypadkach:

Negatywne opinie o sprzedawcy i produkcie

usuwanie negatywnych opinii na AmazonNegatywne opinie na Amazon można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich dotyczy Twojej osoby, czyli sprzedawcy. Każdy kupujący w ciągu trzech miesięcy od zakupu może przy pomocy gwiazdek zaznaczyć swoje zadowolenie ze współpracy. Ocenia obsługę klienta, Twoje zaangażowanie w wysyłkę oraz uwzględnia swoje odczucia w trakcie zakupów. Dodatkowo będzie mógł odpowiedzieć na kilka krótkich pytań i zostawić komentarz. Jeśli otrzymasz mniej niż trzy gwiazdki, to będzie negatywna opinia.

Natomiast opinie o produkcie są ściśle związana z tym, co sprzedajesz i wysyłasz. W przypadku, gdy produkt jest niezgodny z opisem, wybrakowany lub nie masz go na magazynie, ale ogłoszenie nadal widnieje, to możesz klient może wystawić Ci negatywną opinię.

Czy można usunąć negatywne recenzje Klientów?

Negatywne opinie klientów mogą zostać usunięte. Z tym że muszą być niezgodne z regulaminem Amazon. Znacznie łatwiej jest usunięcie negatywnych opinii o sprzedawcy, ponieważ istnieje możliwość, że klient popełnił jakiś błąd podczas wystawiania oceny. Może do tego dojść w następujący sposób:

Natomiast jeśli negatywne opinie dotyczą produktu, to nie są zgodne z regulaminem kiedy:

W jaki sposób usunąć negatywną recenzję na Amazon?

sprzedaż i reklama na marketplace np. Amazon - upreseller.comAby usunąć negatywną opinię, musisz podjąć odpowiednie kroki. Z tym że należy pamiętać, że pracownicy amazona nie zawsze rozpatrzą Twoją prośbę pozytywnie. Zwłaszcza jeżeli nie będziesz miał czym poprzeć swoich słów i tym samym udowodnić, że negatywny komentarz Ci się nie należy. Pierwszym sposobem na rozwiązanie problemu jest zwrócenie się do amazona o usunięcie opinii. W tym celu możesz skorzystać z Twojego konta sprzedawcy. W sekcji Performance możesz znaleźć zakładkę Feedback i z niej skopiować ID opinii, którą chcesz usunąć. W następnym kroku skontaktuj się z obsługą amazon przez okienko czatu. Później musisz już tylko wybrać interesujące Cię opcje i podać powód, dlaczego konkretna opinia ma zostać usunięta.

Jak radzić sobie z negatywnymi recenzjami – sposób drugi

Innym sposobem rozwiązania problemu jest bezpośrednia wiadomość do kupującego. W zakładce Feedback znajdź interesującą Cię opinię i kliknij odnośnik Resolve, a później Contact Customer. Teraz możesz odpowiedzieć na opinię. Kiedy skończysz, kliknij send e-mail i czekaj na odpowiedź klienta. Pamiętaj, że kontakt poza platformą amazon jest zabroniony. Nie możesz więc prosić kupującego, żeby wysłał Ci wiadomości e mail, czy skontaktował się z Tobą w mediach społecznościowych. Sam również nie możesz podawać klientowi swoich danych kontaktowych. Ten sposób możesz wykorzystać również negatywnej opinii produktu.

Obsługa sprzedaży i wysyłki na AmazonOstatni sposób na negatywną recenzję Amazon i jej usunięcie

W przypadku, gdy nie możesz znaleźć rozwiązania, a twórca negatywnych opinii nie jest skory do wypracowania kompromisu, to możesz udzielić odpowiedzi bezpośrednio pod komentarzem. Najlepiej będzie, jeśli postarasz się odpowiedzieć dość neutralnie, nie wszczynając tym samym niepotrzebnej dyskusji. Poza tym miej na uwadze, że inni kupujący mogą zobaczyć Twoje wpisy.

Jeśli negatywna opinia dotyczy produktu, to także możesz odpowiedzieć bezpośrednio. Gdy da Ci się trafić do klienta, to ma on szansę na zmianę opinii.

Dlaczego powinieneś skorzystać z naszej obsługi Klienta?

Dla nas obsługą klienta jest przede wszystkim Twoje zadowolenie, a do niego potrzebne na pewno potrzebna Ci jest cała masa pozytywnych recenzji. W związku z tym zadbamy o to, aby Ci ich nie zabrakło. Kiedy podejmiesz z nami współpracę, to naszym zadaniem będzie reagowanie na negatywne opinie twoich klientów i szukanie właściwych rozwiązań. Z naszej strony możesz liczyć na całkowite zaangażowanie i profesjonalizm. Wiemy, jak dla skutecznej sprzedaży ważne jest zdanie klientów, dlatego zajmiemy się obsługą korespondencji na najwyższym poziomie. Zgłoś się do nas we właściwym czasie, a nie będziesz żałował swojej decyzji!

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę