Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Wizytówka na Amazon

Strona główna » Blog » Wizytówka na Amazon
Pozycjonowanie sklepów Amazon
Wizytówka na Amazon

Początkowo firma Amazon, zajmująca się sprzedażą książek online, przekształciła się w internetowe przedsiębiorstwo biznesowe, które w dużej mierze koncentruje się na świadczeniu usług handlu elektronicznego, przetwarzania w chmurze, strumieniowego przesyłania cyfrowego i sztucznej inteligencji . Firma ta oferuje monumentalną gamę produktów, umożliwiając konsumentom kupowanie prawie wszystkiego, w tym odzieży, artykułów kosmetycznych, różnorodnej żywności, biżuterii, książek, filmów, elektroniki, artykułów dla zwierząt, mebli, zabawek, artykułów ogrodowych oraz przeróżnych produktów znajdujących zastosowanie w gospodarstwie domowym.

Amazon to obecnie największy internetowy rynek. Przy ponad 398 milionach produktów wymienionych na ich stronie i ponad 26 milionach transakcji dziennie, nic dziwnego, że coraz więcej właścicieli firm sprzedaje swoje produkty na Amazon.

Co to jest wizytówka na Amazon?

Jeżeli ktoś posiada swoją markę, sprzedając swoje produkty na Amazon, doskonale zdaje Sobie sprawę z tego, jaką ciężką jest pracą ochrona jej przed różnymi oszustwami oraz fałszerzami. Konsekwencją niedopilnowania, może być często nadszarpnięta reputacja wśród konsumentów i użytkowników serwisu Amazon. Na szczęście można temu zapobiec w dość łatwy i sprawdzony sposób.

W swej istocie wizytówka ta, czyli z angielskiego Amazon Brand Registry to usługa, która zapewnia narzędzia pomagające chronić własność intelektualną Twojej marki. Ułatwia również znajdowanie i zgłaszanie naruszeń IP firmie Amazon. Istnieje jednak wiele innych funkcji i korzyści, które pomagają markom w wykrywaniu, poprawianiu konwersji i budowaniu lojalności klientów.

Brand Registry posiada dedykowany zespół, z którym właściciele marek mogą się kontaktować w celu zgłaszania naruszeń praw własności intelektualnej, naruszeń zasad, problemów z listami i kwestii technicznych, a także eskalacji wcześniej zgłoszonych spraw. Brand Registry zapewnia również właścicielom marek dostęp do dodatkowych programów marketingowych, w tym treści A+ i Amazon Storefronts.

Specjaliści od sprzedaży na Amazon pomogą Ci odnieść sukces na Amazon

 

Treści A+

Wcześniej znane jako ulepszone treści marki, treści A+ umożliwiają sprzedawcom większą kontrolę nad ich witryną sklepową. Możesz tworzyć lepsze opisy produktów, tytuły i zdjęcia produktów, aby Twoja strona ze szczegółami produktu wyróżniała się na tle konkurencji.

Upreseller oferuje usługę profesjonalnej fotografii produktowej. Zapraszamy.

Ulepszone narzędzia do raportowania

W przeszłości trzeba było zgłaszać naruszenie za pomocą formularza ukrytego głęboko w dokumentacji pomocy Amazona tutaj. Sprzedawcy mają teraz możliwość „zgłoszenia naruszenia” bezpośrednio z pulpitu rejestru marki, co pozwala im szybko i łatwo radzić sobie z podrabianymi produktami na liście.

Dlaczego Amazon wprowadził wizytówkę?

Swego czasu firma Amazon stanęła przed kilkoma procesami sądowymi ze strony marek, które twierdziły, że nie włożono wystarczająco dużo pracy w to, aby zapobiec sprzedaży podrobionych produktów, a także innych naruszeń własności intelektualnej.

Najwidoczniej Brand Registry czyli wizytówka sprzedawcy, została wprowadzona w celu powstrzymania przypływu podróbek i problemów związanych z naruszeniem praw własności intelektualnej w serwisie. Przeniosło to również część ciężaru i odpowiedzialności związanej z nadzorowaniem naruszeń z Amazona na właścicieli marek.

Ponieważ Brand Registry potrafi identyfikować właścicieli marek i ich autoryzowanych sprzedawców, ułatwia to Amazonowi rozpoczęcie egzekwowania swoich standardów sprzedaży marek w tymże serwisie. Zgodnie z nową polityką Amazon informuje firmy, że nie mogą już sprzedawać produktów bezpośrednio klientom za pośrednictwem Amazon Marketplace. Zamiast tego ich jedyną opcją jest sprzedaż towarów bezpośrednio do Amazon Retail jako sprzedawcy (vendorzy).

O Amazon Vendor poczytasz tutaj.

Upreseller posiada specjalną ofertę dla Vendorów. Zapraszamy.

Upreseller oferuje szereg usług dla sprzedających na Amazon

 

Co zmieniło się w nowej wizytówce czyli Brand Register 2.0?

Brand Registry 1.0 oferował właścicielom marek kontrolę nad zawartością aukcji i zwolnienie z UPC (skrót z ang. Universal Product Code) dla ich produktów.

Rejestr marek 2.0 oferuje:

Jakie są wymagania dotyczące rejestracji w Rejestrze Marek Amazona?

Dokładne wymagania rejestracji marki na Amazon różnią się w zależności od kraju, ale w każdym państwie wymaga się:

Znak towarowy musi być znakiem tekstowym lub znakiem graficznym zawierającym tekst. Znak czysto graficzny, jak na przykład słynny Nike, nie może zostać zaakceptowany.

Upreseller oferuje pomoc w sprzedaży na Amazon z pełną obsługą konta sprzedawcy

 

Wymóg dotyczący zarejestrowanego znaku towarowego

Największą zmianą w wymogach dotyczących rejestracji marki jest to, że sprzedawcy marek własnych muszą teraz posiadać zarejestrowany znak towarowy swojej marki, aby się zakwalifikować. Z tego powodu, jeśli zarejestrowałeś się przed 30 kwietnia 2017 r., będziesz musiał ponownie zarejestrować się w programie, ponieważ Twoje wcześniej zarejestrowane marki nie zostaną automatycznie przeniesione do nowego systemu. W przeszłości mogłeś mieć oczekujący znak towarowy i nadal rejestrować się przy użyciu symbolu oczekującego znaku towarowego ™ na swoim brandingu, jednak nie jest to w tej chwili do przyjęcia. Aby kwalifikować się do rejestracji w Rejestrze marek 2.0, musisz posiadać „Aktywny zarejestrowany znak towarowy”. Ten wymóg oznacza, że Twoje zgłoszenie znaku towarowego musiało zostać już zatwierdzone i obecnie oznaczone jako „aktywne” przed przesłaniem zgłoszenia do Rejestru marek Amazon. Jeśli nie złożyłeś wniosku o znak towarowy przed próbą rejestracji swojej marki, może wystąpić opóźnienie od sześciu do dziesięciu miesięcy, zanim będziesz mógł prawidłowo zarejestrować swoje produkty w Amazon podczas oczekiwania na zatwierdzenie znaku towarowego.

Jeśli masz problem dotyczący jakiegokolwiek tematu związanego z Amazonem, skontaktuj się ze specjalistami ds. sprzedaży na Amazon Upreseller. Ich doświadczenie i wiedza poradzą sobie z Twoim problemem i wkrótce będziesz mógł sprawnie i skutecznie działać na Amazon.

Popraw wartość swojej marki dzięki wizytówce Amazon

Aktualizacje rejestru marek Amazon to krok we właściwym kierunku. Poprawiają jakość zakupów dla klientów, utrudniając sprzedaż podrobionych produktów na platformie Amazon, a tym samym pomagają przywrócić zaufanie kupujących. Amazon usłyszał obawy sprzedawców i wprowadził zmiany mające na celu poprawę ogólnej jakości sprzedaży. Poświęcając zespół do zajmowania się skargami i ułatwiając sprzedawcom zgłaszanie ofert naruszających prawo, a także decydowanie, kto może sprzedawać ich produkt, Amazon oddaje władzę sprzedawcom. Chociaż wymóg rejestracji znaku towarowego jest dla wielu sprzedawców uciążliwym i dodatkowym kosztem, należy go docenić.

Znaki towarowe są ważne, a wymóg Amazon służy wzmocnieniu potrzeby znakowania Twoimi produktami. Znak towarowy Amazon FBA ochroni Twoją markę przed fałszerstwami i podróbkami, pomoże ustalić rozpoznawalność marki i zapobiegnie przyszłym problemom prawnym. Dodatkowa ochrona zarejestrowanego znaku towarowego Amazon FBA jest również świetnym punktem sprzedaży, jeśli planujesz zakończyć działalność w przyszłości. Jeśli jednak testujesz produkt lub przeprowadzasz bootstrap, może nie mieć sensu oznaczanie poszczególnych produktów znakiem towarowym ze względu na koszty. Tak więc, jeśli chcesz chronić swoją markę prywatną na Amazon, legitymizować ją w oczach konsumenta i dać sobie przewagę nad konkurencją, to zaktualizowany rejestr marek Amazon jest najlepszym rozwiązaniem. Kiedy dodasz do tych zmian wszystkie ekscytujące nowe funkcje na horyzoncie dla zarejestrowanych marek, przyszłość wygląda jasno dla sprzedawców na Amazon.

Jeśli planujesz kupić firmę FBA pod własną marką, zyskasz spokój ducha, wiedząc, że rejestracja marki ochroni Twój nowy biznes przed fałszerzami i naśladowcami. Jeśli jesteś istniejącym sprzedawcą, zarejestrowanie marki może zwiększyć wartość Twojej firmy, jeśli planujesz sprzedawać. Zbuduj własne imperium sprzedaży online i chroń je za pomocą wizytówki Amazon.

Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

W naszej ofercie

Sprzedaż Twoich produktów na Amazon

To mały krok dla Ciebie

Wielki skok dla Twojej firmy

Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

Skontaktuj się z nami
Wyjście
Przewiń na górę