Tel.: +48 781 465 786
Zapytaj o ofertę

Zarządzanie magazynem

Strona główna » Usługi » Zarządzanie magazynem
Zarządzanie magazynem

Jak ważny w sprzedaży na Amazon jest magazyn

Niezwykle istotnym elementem każdego procesu sprzedaży, w tym również tego prowadzonego za pośrednictwem platformy Amazon, jest zarządzanie magazynem. Bieżąca kontrola zapasów i organizacja dostaw pozwoli na utrzymanie płynności sprzedaży i uniknięcie niepotrzebnych przestojów.

Wielu początkujących sprzedawców napotyka w tym aspekcie spore problemy. Sprzedaż dużej ilości różnorodnych produktów sprawia, że bieżące kontrolowanie zapasów staje się trudne. W zależności od przyjętego modelu sprzedaży, zarządzanie magazynem będzie wymagało od Ciebie mniej lub więcej uwagi. W każdym jednak przypadku aspekt logistyki e commerce będzie Ci spędzał sen z powiek.

Magazyn na Amazon - jaką opcje wybrać FBA czy FBM?Przeraża Cię zarządzanie przesyłkami Amazon? Mamy na to rozwiązanie!

Decydując się na skorzystanie z naszych usług, otrzymujesz pakiet obejmujący kompleksową obsługę sprzedaży. W jego skład, obok opracowania listingów, przygotowania profesjonalnych fotografii oraz zadbania o odpowiednie pozycjonowanie Twoich produktów, otrzymujesz także usługi związane z bieżącym nadzorem nad stanem magazynowym. Jesteśmy w stanie zadbać o Twoje produkty przechowywane na terenie całej Europy.

W jakim modelu muszę prowadzić sprzedaż, aby móc korzystać z waszych usług?

Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Prowadzimy sprzedaż zarówno w modelu Amazon FBA, jak i w modelu Amazon FBM. Wszystko co musisz zrobić, to wybrać model odpowiedni dla siebie. W tym oczywiście również możesz liczyć na naszą pomoc. Wiedza i doświadczenie naszych ekspertów pozwoli wybrać najkorzystniejszy dla Ciebie tryb prowadzenia sprzedaży na Amazon.

Skuteczna sprzedaż na Amazon z upreseller.comWszystkim się zajmiemy!

Jeżeli zdecydowałeś się na prowadzenie sprzedaży w modelu FBM, również możesz na nas liczyć. Decydując się na skorzystanie z naszych usług otrzymasz pomoc naszych fachowców w całym procesie logistycznym. Zadbamy o odpowiednią powierzchnię magazynową, na bieżąco będziemy monitorować poziom zapasów oraz zapewnimy pełną obsługę wysyłki Twoich towarów do klientów w całej Europie. Z naszą pomocą cały proces zarządzania magazynem stanie się łatwiejszy, a Ty zyskasz pewność, że żaden klient nie będzie musiał zbyt długo czekać na zamówiony produkt.

 

Jak wygląda zarządzanie zapasami w poszczególnych modelach sprzedaży?

Jak wygląda zarządzanie zapasami w poszczególnych modelach sprzedaży?

Jak już wspominaliśmy, do wyboru masz dwa warianty prowadzenia sprzedaży na platformie Amazon:

 • Fulfillment by Amazon (FBA);
 • Fulfillment by Merchand (FBM).

Czym różnią się te dwa rodzaje i jak w każdym z nich wygląda zarządzanie magazynem?

Amazon FBA

Model Amazon fulfillment polega na tym, że sprzedawca większą część zadań związanych z prowadzeniem sprzedaży na platformie, powierza Amazonowi. Po stronie serwisu, oprócz kompleksowej obsługi klienta, leży także przechowywanie i wysyłka towarów.

Czy oznacza to, że wystarczy wybrać ten model sprzedaży, abyś nigdy więcej nie musiał się martwić o kwestię logistyki?

Niestety nie jest to takie proste. W tym modelu Amazon co prawda przechowuje Twoje towary, a następnie pakuje je i wysyła klientom (o ile zdecydowałeś się na taką opcję – możesz także zdecydować, że będziesz to robił sam), tak kontrola i bieżące uzupełnianie zapasów magazynowych należy do Twoich obowiązków. Będziesz zatem musiał sporządzić plan dostaw i stale kontrolować stany magazynowe swoich produktów. Nie chcesz przecież, aby klient musiał czekać na zamówiony towar, którego akurat zabrakło w magazynie.

Magazyny Amazon FBA w Europie

Warto podkreślić, że Twoje towary umieszczone zostaną w różnych krajach europejskich. Ma to na celu jak najszybszą wysyłkę produktów do zagranicznych klientów. Ciężko bowiem oczekiwać, że nabywca z Francji grzecznie poczeka na swoją przesyłkę, która zostanie wysłana z magazynu Amazon w Polsce. W związku z tym magazyny Amazon FBA zlokalizowane są niemal w każdym europejskim państwie. Są to przykładowo:

 • Amazon Logistik AF München (Niemcy);
 • Amazon Logistik Werne (Niemcy);
 • Amazon Spain Fulfillment S.L. (Hiszpania);
 • Amazon EU Sarl C/O (Hiszpania);
 • Amazon Distribution GMBH (Niemcy);
 • Amazon Manchester (Wielka Brytania);
 • Amazon Italia Logistica SRL (Włochy);
 • Amazon UK Services (Wielka Brytania);
 • Marston Gate Fulfillment Center (Wielka Brytania);
 • Amazon fr logistique SAS (Francja);
 • Entrepôt XPO logistics (Francja);
 • Amazon Pforzheim (Niemcy);
 • Amazon Dunstable – Goods (Wielka Brytania);
 • XPO LOGISTICS AMAZON (Hiszpania);
 • Amazon Geodis Logistics SpA (Włochy);
 • Amazon Coalville Robson Way (Wielka Brytania);
 • Amazon Swansea Goods In (Wielka Brytania);
 • Amazon Rugeley Goods In (Wielka Brytania);
 • Amazon Hemel Hempstead Goods In (Wielka Brytania);
 • Amazon Gourock Goods In (Wielka Brytania).

Nie jest to oczywiście kompletna lista. Magazyny Amazon FBA zlokalizowane są w całej Europie i liczone w setkach. Twoim zadaniem, w którym oczywiście możesz liczyć na naszą pomoc, jest wskazanie rynków, na których chcesz sprzedawać swoje towary i upoważnienie platformy do przechowywania i przemieszczania swoich zapasów.

Magazyny Amazon FBA w Polsce

Magazyny Amazon FBA w Polsce

Magazyny Amazon FBA znajdują się także w Polsce. Należą do nich:

 • Amazon Fulfillment (Sosnowiec, Kolbaskowo, Bielany Wrocławskie, Krajków);
 • Amazon Centrum Logistyczne (Sady, Okmiany, Pawlikowice, Łódź);
 • Amazon Fulfillment Center (Bielany Wrocławskie);
 • Amazon Fulfillment Department (Bielany Wrocławskie).

Możesz na nas liczyć!

Choć zarządzanie magazynem w modelu Amazon FBA jest z pewnością prostsze niż wtedy, gdy wybierzesz model FBM, to nadal wymaga od Ciebie uwagi i czujności. Jeżeli zaś sprzedajesz dużą ilość produktów, zapanowanie nad logistyką może okazać się bardzo trudne, zwłaszcza, jeżeli jesteś początkujący i nie masz w tym aspekcie dużego doświadczenia.

Przychodzimy z pomocą! Decydując się na skorzystanie z naszych usług zyskasz pomoc w kompleksowym zarządzaniu stanem magazynowym. Na bieżąco monitorujemy ilość produktów w magazynach Amazon i konstruujemy plan wysyłki. Następnie odpowiednio przygotujemy Twoje produkty i przekażemy je do Amazon.

Jak już wspominaliśmy, Twoje produkty zostaną ulokowane w magazynach Amazon rozmieszczonych w całej Europie. To w ilu krajach przechowywany będzie Twój towar, zależy od tego na ile rynków będziesz chciał wejść ze sprzedażą. Przechowywanie towarów w różnych krajach europejskich może rodzić konieczność dopełnienia dodatkowych obowiązków sprawozdawczych, związanych z podatkiem VAT. W tym oczywiście również możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów!

 

Amazon FBM

Amazon FBM

Drugim modelem sprzedaży, na który możesz się zdecydować jest Fulfillment by Merchant, czyli Amazon FBM. Ten tryb charakteryzuje się tym, że jako sprzedawca odpowiadasz w pełni za realizację zamówień. Na Twojej głowie spoczywa wszystko, począwszy od przygotowania listingów, poprzez odpowiednie pozycjonowanie produktu, aż po cały proces obsługi klienta, w tym wysyłkę towarów i kompleksowe zarządzanie magazynem.

W modelu Amazon FBM nie będziesz miał już do dyspozycji magazynów Amazon. Sam będziesz musiał zadbać o wszystkie aspekty logistyki e commerce – począwszy od zapewnienia powierzchni magazynowej, poprzez kontrolę zapasów i wysyłkę towarów.

Sprzedaż za pomocą Amazon Vendor Central

Sprzedaż za pomocą Amazon Vendor Central

Obok wspomnianych wyżej modeli sprzedaży istnieje jeszcze jeden, można powiedzieć „elitarny”, sposób sprzedawania swoich produktów. Mowa tutaj o Amazon Vendor.

Uczestnictwo w programie Amazon Vendor Central polega na sprzedawaniu swoich produktów bezpośrednio do firmy Amazon. W praktyce zatem będąc Vendorem zostajesz dostawcą Amazona. Jak to wygląda? Amazon przekazuje Ci listę produktów, które chcą zakupić. Następnie po Twojej stronie leży przekazanie wymienionych produktów platformie. Oczywiście otrzymasz za to zapłatę. W tym momencie kończy się Twój udział w procesie sprzedaży. Amazon zajmuje się wszystkim innym: wystawia Twoje produkty na sprzedaż, przygotowuje zakupione produkty do wysyłki itd.

Dlaczego „elitarny”?

Zadajesz sobie zapewne teraz pytanie, dlaczego nazwaliśmy przynależność do Amazon Vendor „elitarną”. Otóż nie jest to program dla każdego. Aby zostać uczestnikiem Vendor Central musisz otrzymać specjalne zaproszenie od platformy Amazon. Mogą na nie liczyć na ogół sprzedawcy, mający w swojej ofercie produkty unikalne, nowe lub takie, których dostępność na Amazon jest niska.

Jestem Vendorem. Czy mogę skorzystać z waszych usług?

Oczywiście! Choć w tym przypadku to po stronie Amazon leży większość czynności związanych z procesem logistycznym, w dalszym ciągu musisz zadbać o kilka elementów.

Nasi fachowcy odbiorą i obsłużą za Ciebie zamówienia. Będziemy także kontrolować bieżące informacje dotyczące wysyłki. Dzięki temu zyskamy pewność, że paczka z Twoimi produktami bezpiecznie dotarła do Amazon.

Vendor Central, czyli centrum, które umożliwia interakcję sprzedawców z platformą Amazon, oferuje także kilka innych, przydatnych opcji. Warto przy tym zaznaczyć, że podobnie jak inne narzędzia oferowane przez platformę, Vendor Central również nie zawsze jest intuicyjny i zrozumiały dla początkujących. Z pomocą wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów bez problemu w pełni wykorzystasz jego potencjał.

Zarządzanie magazynem wydaje Ci się trudne? Zapraszamy!

Wiesz już, jak wygląda zarządzanie zapasami w każdym z modeli sprzedaży i jaką pomoc możesz uzyskać. Jeżeli jesteś początkującym sprzedawcą, lub masz już doświadczenie, ale oferujesz mnóstwo różnorodnych produktów i bieżące zarządzanie magazynem stanowi wyzwanie – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  To mały krok dla Ciebie

  Wielki skok dla Twojej firmy

  Korzystając z naszej pomocy możesz sprzedawać swoje produkty na Amazon na rynkach w takich krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja czy Niemcy. Dodatkowo, mamy doświadczenie w sprzedaży na Amazon w USA. Jeden produkt będący na Amazon może więc trafić do wielu klientów. Miej większe zyski również na innych platformach, dzięki dobrej sprzedaży na Amazon.

  Skontaktuj się z nami
  Wyjście
  Przewiń na górę